Lubaczów: Oszust próbował wyłudzić 75 tys. zł metodą „na policjanta”

2

Lubaczowscy policjanci przestrzegają przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. Do takiej próby doszło wczoraj (03.10) w Lubaczowie. Oszust chciał wyłudzić 75 tys. zł za pomoc przy „zatuszowaniu” winy sprawcy wypadku.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Wczoraj (03.10) na terenie Lubaczowa doszło do próby oszustwa na tzw. „policjanta”. Oszust podając się za funkcjonariusza, poinformował mężczyznę o wypadku drogowym z udziałem jego synowej. Prosił o przekazanie pieniędzy w kwocie 75 tys. złotych, które miały „pomóc” zatuszować jej winę w tym wypadku. Aby uwiarygodnić sytuację informował, że po pieniądze zgłosi się kurier z prokuratury. Na szczęście, tym razem nie doszło do przekazania pieniędzy.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do nas, bądź telefonują, podając się za członków rodziny lub znajomych, albo policjanta.

– Prosimy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie policję – czytamy na stronie KPP w Lubaczowie.

Ofiarami tego rodzaju przestępstw padają najczęściej osoby starsze i samotnie mieszkające.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here