Lubaczowska SHOPA, czyli Giełda Rzeczy Używanych na Miejskim Targowisku

5

Po sukcesie Majowej Giełdy Ogrodniczej, władze Lubaczowa wychodzą z kolejną inicjatywą mającą na celu rozruszanie Miejskiego Targowiska przy ul. Handlowej. W sobotę, w ramach tegorocznych Dni Lubaczowa, zapraszają na I Lubaczowską Shopę, czyli Giełdę Rzeczy Używanych połączoną z pchlim targiem.

Fot. elubaczow.com, arch.
Fot. elubaczow.com, arch.

– Każdy z nas ma przedmioty, które w domu zajmują miejsce, a wyrzucić je szkoda. Kiedy jednak zaczynają nas przytłaczać, myślimy, jak się ich pozbyć. I właśnie dlatego warto wybrać się na „Lubaczowską SHOPĘ”. To będzie doskonała okazja do uprzątnięcia własnych strychów, piwnic, garaży, komórek, pawlaczy i innych domowych zakamarków – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Takie wyprzedaże mają w innych krajach długoletnią tradycję. Dzięki nim mieszkańcy odsprzedają, wymieniają lub oddają za darmo używane meble, artykuły wyposażenia wnętrz, ozdoby i dekoracje, ale także zabawki, książki, płyty i kasety magnetofonowe, sprzęty sportowe i turystyczne, różne pamiątki, kolekcje i wiele innych rzeczy. Na Shopę można przynieść prawie wszystko.

Organizatorzy zapraszają także różnego rodzaju kolekcjonerów, czy osoby zajmujące się przywracaniem do życia przedmiotów, które odeszły w zapomnienie oraz rękodzielników i twórców ludowych.

Udział w „Lubaczowskiej SHOPIE” jest bezpłatny zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Na wystawców czekać będzie 20 stoisk typu BOX (12,6 m2 każdy) oraz 36 blatów roboczych.

Osoby, które chciałyby wystawić swoje rzeczy w BOX-ach proszone są o wcześniejsze ich rezerwacje pod numerem telefonu: 16 632 80 10 wew. 44 – Beata Klatka.

Giełda rozpocznie się w sobotę 18 czerwca o godz. 08:00 i potrwa do godz. 12:00.

elubaczow.com, lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. Jeżeli ktoś ma coś do oddania i prawie za darmo, to jak najbardziej. Natomiast rzeczy o wartości powyżej 100 zł ląduja na olx lub allegro. Tam jest handel i widzi to cała Polska. Blaszki i blaty to na ciasto raczej.

    Mozna to traktowac jako ciekawostke i przyjechac po drodze, a noż jakis stary piernik ma coś drogiego, a nie zna się na internetach.

  2. derez, nie zgadzam się, w większych miastach w polsce takie targi odbywają się cyklicznie, wystawców jest mnóstwo, podobnie jak i rzeczy, które ze sobą przynoszą. Wiadomo, wartość tych rzeczy bywa różna, ale zawsze można coś wyszukać dla siebie, nie wszystko ludzie wystawiają na internecie bo jest droższe, a „chłam” wciskają nieświadomym…
    Należy pamiętać, że jest to świetna okazja dla kolekcjonerów, ludzie zbierają różne „skarby”, nigdy nie wiesz o ktoś przyniesie, a sam fakt tego, że można się potargować o interesującą nam rzeczy może dostarczyć niezłych wrażeń! 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here