Nordic Walking dla seniorów w Lubaczowie

0

Rozpoczęły się zajęcia Nordic Walking dla osób 55+, które odbywają się na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 2 (ul. Słowackiego). Trenerzy z Miejskiego Ośrodka Sportu zgłębiają osobom starszym prawidłową technikę marszu i pomagają dobrać odpowiedni sprzęt.

Fot. elubaczow.com
Fot. elubaczow.com

Seniorzy mają już za sobą pierwsze ćwiczenia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, było wiele pytań i wskazówek jak poprawnie dobierać kije. Omówiono także zalety Nordic Walking oraz podstawy poprawnego chodzenia z kijami. Zastosowanie kijków sprawia, że trening jest skuteczniejszy niż zwykły marsz. Ta dyscyplina sportu jest świetną formą aktywności, którą seniorzy mogą realizować, by zachować zdrowie i sprawność. Takie zajęcia nie są wyczerpujące – jest to bardzo prosta forma rekreacji, a przynosi naprawdę dużo zadowolenia i satysfakcji. Ponadto nie wymaga dużego obciążania organizmu. Idzie się w swoim tempie, co jest wyjątkową zaletą. Dodatkowo aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie.

W Lubaczowie seniorzy spotykają się dwa razy w tygodniu – w każdy wtorek i piątek o godz. 17:00 na Orliku przy ul. Słowackiego. Zajęcia prowadzą przeszkoleni instruktorzy Stanisław Ważny i Jan Argasiński. Więcej informacji można uzyskać w Biurze Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Lubaczowie (ul. Rynek 26, tel. 16 632 80 10 w. 44 – Beata Klatka).

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here