XXII Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

0

W miniony weekend na Stadionie Miejskim w Lubaczowie odbyła się kolejna edycja jednej z największych imprez dla młodych piłkarzy w naszym regionie – XXII Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego. W sobotę rywalizowali najmłodsi adepci piłki nożnej, a w niedzielę ich nieco starsi koledzy.

IMG_9068

Do sobotnich zawodów, które organizowała lubaczowska Football Academy, przystąpiło w sumie 13 drużyn z rocznika 2006-2009. Lubaczowianie rywalizowali z rówieśnikami z Przemyśla, Przeworska, Zamościa i Oleszyc. W tych zawodach nie najważniejsze były końcowe wyniki wzmagań, a przede wszystkim miłe spędzenia dnia i dobra zabawa.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiło z kolei 11 drużyn, które rywalizowały ze sobą także w różnych kategoriach wiekowych. Na boisku pojawiły się m.in: Tomasovia Tomaszów Lubelski, Hetman Zamość, dwie drużyny Junak Rzeszów, Piast Tuczempy, Czarni Oleszyce, FA Lubaczów i cztery drużyny Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie, który organizował turniej. Ostatecznie w rywalizacji poszczególnych grup zostali wyłonieni zwycięzcy: w kat. Junior – Tomasovia Tomaszów Lubelski, w kat. Trampkarz Starszy – MOS Lubaczów, w kat. Trampkarz Młodszy – Hetman Zamość i w kat. Młodzik Starszy – FA Lubaczów.

 

Kazimierz Górski był polskim trenerem i działaczem piłkarskim. W młodości grał na pozycji napastnika. W latach 1970–1976 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą doprowadził do zwycięstwa w Igrzyskach Olimpijskich 1972 oraz finału Igrzysk Olimpijskich 1976, a także srebrnego medalu (III miejsce) na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1974. Kazimierz Górski niejednokrotnie odwiedzał nasz Lubaczów podczas święta miasta oraz wydarzeń sportowych.

Galeria zdjęć z sobotnich zawodów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here