„Mali Lubaczowianie” i „Tańcząca Trójeczka” z sukcesami

0

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lubaczowie i Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie uczestniczyły w VII Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca „GARNIEC”. Zespół Tańca „Mali Lubaczowianie” otrzymał I miejsce w kategorii wiekowej 9 – 12 lat, a Zespół „Tańcząca trójeczka” zdobył wyróżnienie. Najmłodszych do występu przygotowywała Monika Jezuit.

Fot. mp3.lubaczow.pl
Fot. mp3.lubaczow.pl

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca „GARNIEC” jest jednym z największych przeglądów o charakterze ludowym w naszym województwie. W Łańcucie pieśni i tańce zaprezentowały dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjów i liceów z Podkarpacia. Ponad 320 młodych tancerzy wzięło udział w Przeglądzie. Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne jury, które przyznało nagrody i wyróżnienia.

Zespół Tańca „Mali Lubaczowianie” z MDK w Lubaczowie za prezentację „Suita tańców lubaczowskich” otrzymał I miejsce w kategorii 9 – 12 lat. Natomiast dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lubaczowie zaprezentowały narodowy taniec Krakowiak według choreografii Moniki Jezuit. Najmłodsi tradycję wyrazili tańcem, śpiewem, strojami i postawą. W kategorii dzieci w wieku od 4 do 8 lat wszystkie zespoły otrzymały wyróżnienie w postaci listu gratulacyjnego oraz glinianego garnka. W konfrontacji z innymi zespołami grupa „Tańcząca Trójeczka” zaklasyfikowała się wysoko. Z powodzeniem reprezentować może powiat, a nawet województwo w konkursach na wyższym stopniu organizacji.

– Wycieczka do Łańcuta pozostanie niezapomnianym doświadczeniem przedszkolaków. Dzieci wykazały się świetną organizacją, samodzielnością i zaradnością. Rodzice zasługują na podziękowanie za udział w realizacji przedsięwzięcia – mówi Elżbieta Maksymowicz – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lubaczowie.

Grupom z Lubaczowa towarzyszyły i kibicowały dzieci z grup Misiolandia i Bajkolandia Miejskiego Przedszkola nr 3. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć barwne widowisko i polskie stroje ludowe. Spotkanie było prawdziwą konfrontacją artystycznych dokonań dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca ludowego, a także okazją do wymiany doświadczeń i kultywowania polskich tradycji ludowych. Dodatkową atrakcją wyjazdu była zabawa w sali zabaw „Łobuziak”.

Organizatorami VII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca „GARNIEC” byli Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Łańcut”.

Źródło: www.lubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here