W czwartek (23.11) w hali sportowej MOSiR w Lubaczowie odbyła się XI Międzyprzedszkolna Spartakiada Przedszkolaków „RUCH TO ZDROWIE”. Najmłodsi rywalizowali w 10 konkurencjach.

Celem Spartakiady było nie tylko rozwijanie aktywności fizycznej najmłodszych, lecz także promowanie zdrowego trybu życia, kształtowanie postawy prozdrowotnej, współpraca z instytucjami, integracja społeczności oraz wprowadzanie zasad fair play w współzawodnictwie.

Gospodarzem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Kraina Uśmiechu” we współpracy z Miejskim Przedszkolem nr 1. Dyrektor Ewa Zielińska, witając uczestników, przedstawiła poszczególne drużyny, po czym dzieci złożyły ślubowanie, obiecując uczestnictwo w zawodach z poszanowaniem zasad fair play.

Spartakiada skupiła się na dziesięciu różnorodnych konkurencjach, takich jak bieg slalomem, bieg do stojaka z przejściem przez szarfę czy strzał do bramki piłką nożną. Uczestnicy pokazali nie tylko umiejętności sportowe, ale również ducha współpracy i zdrowej rywalizacji. Po zaciętej rywalizacji, na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci „Krainy Uśmiechu”, a kolejno „Tęczowego Przedszkola” i „Wesołej Trójeczki”.

Organizatorzy skierowali podziękowania do Krzysztofa Trynieckiego za sędziowanie Spartakiady oraz wsparcie merytoryczne, Waldemara Łuczaka – dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaczowie za udostępnienie hali sportowej i sprzętu, oraz Rafała Dudzica i Football Academy Pogoń-Sokół Lubaczów za praktyczne wskazówki i użyczenie sprzętu sportowego.

Spartakiada stała się niezapomnianą przygodą dla najmłodszych sportowców, która na pewno pozostanie w ich pamięci na długo. Wydarzenie stanowiło integralną część programu „Mikrogranty – edycja II 2023”, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Kraina Uśmiechu”.

Galeria zdjęć, fot. MP „Kraina Uśmiechu”.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here