W niedzielę w MDK Przegląd Zespołów kolędniczych „HERODY”

0

Już po raz ósmy w niedzielę (24.01) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie grupy kolędnicze powiatu lubaczowskiego zaprezentują ludowe tradycje „Herodów” podczas Dekanalno -Powiatowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych.

Fot. Robert Kryla, arch.
Fot. Robert Kryla, arch.

Przegląd ma na celu prezentację zachowanej tradycji ludowej „herodów” ziemi lubaczowskiej, inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania i rozwijania obyczajów ludowych, a także poznawania tradycji literackich i teatralnych oraz poszukiwanie nowych form wyrazu dla przedstawień religijnych.

Przegląd Zespołów Kolędniczych „Herody” powstał z inicjatywy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy Konkatedrze Lubaczowskiej, z fascynacji młodzieży i katechetów tradycją bożonarodzeniową, teatrem ludowym, jego klimatem. W Przeglądzie mogą brać udział dzieci i młodzież z całego powiatu lubaczowskiego. Przedsięwzięcie jest adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dzieci i młodzieży zgromadzonej w domach kultury, świetlicach środowiskowych lub spontanicznie organizujących się z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki „Herodom” jego uczestnicy i widzowie będą mieć znakomitą okazję do radosnej, teatralnej, edukacyjnej zabawy, a także do tworzenia pomostu między dawnymi, a nowymi laty.

Początek przeglądu o godz. 14:00.

Organizatorem Przeglądu jest Parafia Konkatedralna w Lubaczowie wraz z Fundacją „Pamięć i Tożsamość”, Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie i Miejskim Domem Kultury w Lubaczowie.

elubaczow.com lubaczow.powiat.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here