Co dalej z targowiskiem na Handlowej? Są pierwsze działania władz miejskich

19

Nowo wybudowane i oddane do użytku w minionym roku nowe targowisko przy ulicy Handlowej w Lubaczowie, jak dotąd świeci pustkami. Władze miejskie chcą zmiany tej sytuacji, podejmują pierwsze działania i liczą, że sytuacja odmieni się wiosną.

1-IMG_20150205_152427
Przy ulicy 3-go Maja wyburzono stary dom, by lepiej skomunikować targowisko.

Rozbiórka starego budynku przy ulicy 3-go Maja, zlokalizowanego tuż za „Apteką z Sercem”, to pierwszy krok do poprawy dostępności nowego targowiska przy ulicy Handlowej. Budynek, który od lat „straszył” mieszkańców rozebrano na polecenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lubaczowie. Władze miejskie chciałyby w przyszłości zrobić tu zjazd dla samochodów w kierunku targowiska. Jeśli te plany się nie powiodą, to liczą, że powstanie tu „przynajmniej” ciąg pieszy. Na planach może się jednak skończyć, bo okazuje się, że problematyczna jest tu sprawa własności działki.

– Póki co, działka jest własnością miasta, ale w sądzie toczy się sprawa z osobą, która próbuje uzyskać na tej posesji tzw. zasiedzenie. Trudno przewidywać kiedy i z jakim rezultatem się ona zakończy. Na chwilę obecną rozebraliśmy stary i grożący zawaleniem dom, tak by lepiej skomunikować targowisko. Równolegle podejmujemy inne działania, mające na celu ożywienie tej okolicy – mówi zastępca burmistrza Janusz Zubrzycki.

Władze miejskie liczą, że m.in. dzięki rozmowom i stałym kontaktom z lubaczowskimi kupcami, uda się „rozruszać” targowisko. Pomóc ma w tym także powiększenie bazy handlowej i parkingowej oraz akcje promocyjne skierowane do mieszkańców.

Nowe targowisko powstało w ramach projektu "Mój Rynek.
Nowe targowisko powstało w ramach projektu „Mój Rynek.

elubaczow.com, kaj, hp


19 komentarze

 1. W sumie w Lubaczowie wszedzie blisko i smieszne jest wytlumaczenie, ze nowe targowisko jest daleko. Moze bardziej trafne byloby wytlumaczenie, ze w Lubaczowie nikt nie lubi zmian. Niech bedzie „syf” w cwntrum byle po staremu. Ciagle narzekania niczego nie zmienia.Moze czas przetrzec oczy i spojrzec na to inaczej?

 2. W sumie z ulic Slowackiego, Norwida jest daleko, a nie zapominajmy, ze mieszka tam duzo starszych osob… mozna bylo pomyslec o postawieniu tych pieknych boksow na starym malym targu i byloby czysto, elegancko, bo jak narazie jest brudno, brzydko i pomyslow brak jak zagospodarowac owe miejsce.

 3. @ja, przecież teraz żadnych złych rzeczy nie ma wrzucanych, a rok czy dwa lata temu to non stop dudniono o tym ile zła jest w Lubaczowie.
  teraz to tylko wrzuca się, żeby obecna władza pochwały zbierała.
  jakoś nie chce mi się wierzyć, że nic się nie dzieje w Lubaczowie.

 4. Nie wiem kto jest w tej materii władny ale można było przejąć teren i budynki po PKS-ie i tam zrobić bazar miejski. Ale po co, przecież potrzebny jest jeszcze jeden market. Cholera człowieka bierze jak patrzy na indolencję rządzących.

 5. @ornitolog-trafna uwaga. Ludzie przyjezdzaliby z terenu i od razu by poszli na zakupy. Ale ja naprawde tyle razy przekonywalem ze nie ma opcji ze to targowisko sie przyjmie,nie beda ludzie chodzic no i tak jest jak jest. A wystarczylo zmodernizowac ten na Św. Anny

 6. Starsi ludzie mieszkaja tez w innych czesciach miasta,wtedy byloby daleko np. tym z mieszkan oddalonych od Slowackiego. Sadze , ze nikt i nigdy nie bylby zadowolony. Fakt modernizacja Sw. Anny bylaby ok. pod warunkiem, ze wreszcie ktos zrobilby z tym porzadek. Zlikwidowac te ohydne pseudoreklamy na szybach sklepow , wyrownac bruk itp….Zreszta co tu gdybac. Nie wolno zmarnowac tego co zrobiono na nowym targu. Moze po prostu przestac narzekac i docenic to co zrobili inni???

 7. Przyzwyczajenie jest naszą druga naturą,chcecie ja zmieniać?
  Rozmawiałem z ludżmi którzy tam sprzedawali,można było zrobic w miejscu targu zgrabną,zadaszona halę,za pieniadze: 400 tys.zł.Chyba to nie jest kwota,klekajcie narody.?
  Droga obok torów w kierunku na Skład Opału Panmar od wieków,taka sama,kiedyś z karawanu wypadnie nieboszczyk,wstyd tyle lat tyle Burmistzuniów!Skoro Miasto nie daje rady finansowo juz tyle lat wydzierżawcie Wójtowi!Pomijając sprawy własnościowe tego odcinka drogi,to poprostu wstyd,od 50 lat taki stan utrzymywać.
  Zajmujemy sie Lubaczami ,,była Pani Burmistrz twierdzi że ON był tylko trzeba poczytac u żródeł,skoro Nauczyciele kłamią przy przekazywaniu wiedzy Boże zbaw nasza młodzież.

 8. Rolnik, droga o której piszesz w kierunku cmentarza od ok. kilku miesięcy jest miasta i to dzięki działaniom Pani Burmistrz Magoń – do tej pory przez tyle lat była to droga PKP!!! i to ta Pani poczyniła starania żeby spółka PKP przekazała nieodpłatnie tę właśnie drogę( odcinek) który jest niewyremontowany.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here