fot. T. Mielnik, arch.
fot. T. Mielnik, arch.
fot. T. Mielnik, arch.

Około osiemdziesięciu chętnych z Polski i Ukrainy zgłosiło się już do I Półmaratonu Lubaczowskiego „Bieg Lubacza”, który wystartuje w ostatnią sobotę sierpnia z Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do dnia zawodów, tego dnia można także uiścić opłatę startową.

Rywalizacja na odległości 21,097 km z metą na lubaczowskim Rynk przebiegać będzie w sześciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Organizatorzy zadbają o profesjonalny pomiar czasów z wykorzystaniem chipów, odpowiednie oznaczenie trasy, trzy punkty żywieniowe (na szóstym, dwunastym i osiemnastym kilometrze), pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek dla wszystkich uczestników biegu. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody. Imprezą towarzyszącą biegowi będzie „Rynek Radości”, w ramach której przewidziano koncerty, pokazy akrobatyczne, ściankę wspinaczkową oraz liczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Zapisy, regulamin i więcej informacji pod adresem: www.timepro.pl/form/201412.

Organizatorami biegu są: Akademia Sportu w Lubaczowie, Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie, Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” i Stowarzyszenie „Rogatka”. Honorowy patronat na biegiem sprawuje marszałek województwa podkarpackiego, a partnerami są burmistrz Lubaczowa i wójt gminy Lubaczów.

elubaczow.com, hp

15 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here