Uczniowie z Wielkich Oczu zdominowali Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

3

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dzieci i młodzież szkolna rywalizowała ze sobą w dwóch kategoriach. Na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wielkich Oczach.

 

Organizatorem zawodów była Komeda Powiatowa Policji w Lubaczowie, zaś gospodarzami imprezy wójt gminy Lubaczów i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach: test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, test sprawnościowy jazdy rowerem na torze przeszkód i test praktyczny z zakresu niesienia pierwszej pomocy.

Zdaniem policjantów poziom wiedzy uczestników turnieju stoi na coraz wyższym poziomie, a ich manualne predyspozycje świadczą o długim treningu. Zwycięzcą tegorocznego turnieju okazała się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wielkich Oczach, których uczniowie stanęli na najwyższych stopniach podium. Drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła SP w Cewkowie, trzecie natomiast SP w Lisich Jamach. W kategorii gimnazjów drugie miejsce należało do Gimnazjum w Cewkowie, a trzecie do Gimnazjum w Cieszanowie. Należy również wspomnieć, że ubiegłoroczni laureaci turnieju – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wielkich Oczach, na wojewódzkich eliminacjach zajęli trzecie i piąte miejsce.

elubaczow.com, mj, KPP Lubaczów

3 komentarze

  1. Gratulacje dla opiekuna jak i samych zawodników 🙂
    Co tak słabo wypadł ten Lubaczów, kiedyś oni górowali pod opieką Pana Witolda Dubanika, czyżby era komputerów wygrała z takimi bardzo pożytecznymi zawodami ??

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here