Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Za nami eliminacje powiatowe

0

Eliminacje międzyszkolne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wielkich Oczach. W zawodach uczestniczyło 6 szkół podstawowych i 7 gimnazjalnych. Najlepsi zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Tegoroczne eliminacje powiatowe odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wielkich Oczach. Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie oraz Wójt Gminy Wielkie Oczy. Celem turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez propagowanie wiedzy o ruchu drogowym oraz zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach uczestniczyło łącznie 13 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Powodzenia w zawodach życzył uczestnikom wicestarosta powiatu lubaczowskiego Paweł Głaz. Każda drużyna wzięła udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy o ruchu drogowym. Druga konkurencja polegała na pokonaniu rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód. W ostatniej konkurencji uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. We wszystkich wymienionych konkurencjach przyznawane były punkty indywidualne i drużynowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem, czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy KWP w Rzeszowie kom. Renaty Bednarskiej i asp. szt. Macieja Skoczylasa oraz KPP w Lubaczowie, mł. asp. Pawła Kłosa, mł.asp. Andrzeja Roznera i mł. asp. Piotra Łuczyszyna.

Po zaciętej walce i podliczeniu zdobytych punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Szkoły podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cewkowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cieszanowie

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cieszanowie
II miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Wielkich Oczach
III miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cewkowie

Nagrody indywidualne w obydwu kategoriach zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielkich Oczach.

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie podinsp. Janusz Mokrzycki, Sekretarz Gminy Wielkie Oczy  Zbigniew Pałczyński oraz Krzysztof Stępień z Powiatowego Centrum Kultury. Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatu Lubaczowskiego, Burmistrzom i Wójtom oraz Nadleśniczym z terenu powiatu lubaczowskiego.

Galeria zdjęć, fot. KPP Lubaczów

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here