Uczniowie szkół podstawowych z całego województwa rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Wielkich Oczach.

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w czwartek (24.05) wczoraj w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Wielkich Oczach. W rywalizacji drużynowej, drugi rok z rzędu, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Czarnej (pow. dębicki), która będzie reprezentowała nasze województwo w finale krajowym. Drugie miejsce zajęli gospodarze, a trzecie uczniowie z Ustianowej Górnej. W kwalifikacji indywidualnej na wszystkich trzech pierwszych miejscach również znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej.

Uczestnicy wojewódzkiego finału rywalizowali w czterech konkurencjach – rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym oraz udzielali pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska, pod przewodnictwem sędziego głównego – podkom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Wyniki finału – klasyfikacja indywidualna:

1. Eryk Szęszoł – Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Anna Puzon – Szkoła Podstawowa w Czarnej
3. Wiktoria Igras – Szkoła Podstawowa w Czarnej

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
3. Szkoła Podstawowa w Ustianowej Górnej

Nagrody dla zwycięzców ufundowali m.in.: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, Starosta Lubaczowski Józef Michalik, Polski Związek Motorowy w Rzeszowie, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krośnie i Tarnobrzegu.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od ponad 40 lat. Jednym ze współorganizatorów finału wojewódzkiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Ideą turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Właśnie dlatego podczas tegorocznego finału, podkom. Paweł Grześ, za dbałość o bezpieczeństwo dzieci, z rąk prezesa Podkarpackiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie Grzegorza Piestraka, otrzymał Order Przyjaciela Dzieci.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, reprezentujący Podkarpacki Urząd Wojewódzki Piotr Mroziński, podkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Janusz Stachowicz – dyrektor WORD Rzeszów, kierownik Oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Bernadeta Jasińska, Przewodnicząca Rady Powiatu Lubaczowskiego Jadwiga Pałczyńska, Jan Jędrzejko – Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Prezes Polskiego Związku Motorowego w Jarosławiu Janusz Sieradzki.

Galeria zdjęć, fot. KPP Lubaczów.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here