Podkarpacie, powiat lubaczowski: Przyszłoroczne „schetynówki” nie dla nas

19
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Wojewoda podkarpacki ogłosił właśnie wstępną listę rankingową dotyczącą budżetowego dofinansowania przebudowy dróg lokalnych w 2014 roku. Wśród planowanych do dofinansowania inwestycji nie ma żadnej z powiatu lubaczowskiego.

Wstępna lista zadań powiatowych i gminnych proponowanych przez samorządy do realizacji w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo-Dostepność-Rozwój w 2014 r. zawiera jedynie 10 zadań do realizacji w całym województwie podkarpackim. Znajduje się tam trzy zadania w zakresie przebudowy dróg powiatowych i siedem zadań dotyczących budowy, przebudowy lub remontu dróg gminnych. Na liście zadań, które mają szansę na dofinansowanie nie ma żadnego z terenu powiatu lubaczowskiego, choć samorządowcy z regionu wnioski o wsparcie składali.

Tak krótka lista planowanych do dofinansowania inwestycji drogowych wynika z oszczędności i zmniejszania całej kwoty dotacji przeznaczonej na ten cel z budżetu państwa. W 2013 roku Podkarpacie mogło liczyć w sumie na nieco ponad 31 mln złotych, w 2014 ma to być jedynie połowa tej kwoty. Samorządowcy z powiatu lubaczowskiego, w ramach przyszłorocznej edycji programu, chcieli m.in. wyremontować odcinek drogi Wielkie Oczy – Skolin, Stare Sioło – Lipina, Piastowo – Droga Lipowa (gm. Lubaczów) oraz odcinki ulicy Rynek i Futorzańskiej w Oleszycach, a także ulice Rejtana, Podzamcze i Wyspiańskiego w Lubaczowie. Teraz samorządowcy będą musieli poszukać innych źródeł finansowania tych inwestycji lub odstąpić od ich realizacji.

elubaczow.com, kaj, PUW


19 komentarze

  1. Akurat w mojej wypowiedzi nie napisałem że będzie to na 100%, więc proszę się zastanowić nad swoim wpisem i kłania się czytanie ze zrozumieniem. A jeśli chodzi o wpis na tej liście, to jeżeli nie zostanie ta inwestycja skreślona w czasie negocjacji w ministerstwie to zostanie zrealizowana w nowej perspektywie unijnej 2014-2020. A sam wpis na liście świadczy o zainteresowaniu władz województwa realizacją tej inwestycji.

  2. Zróbcie drogę odcinka Dąbrowa-Lisie Jamy do zakrętu stan no po prostu fatalny dziura na dziurze Nikt już tam nie robi ani nie łata dziur droga była obiecywana od 2 lat i nic !!! Wójt mówił w tym roku bd droga ale nic po prostu kolejne kłamstwa. W wajacje jeździły tam tiry droga się rozbijała i rozbijała a jak wygląda jeszcze trochę zamiast resztek asfaltu będziemy jeżdzić po piastu !! – Mieszkańcy Dąbrowy proszą o drogę !! .

  3. więc wyjedź i nie narzekaj, w świecie bedzie cie lepiej, lecz nie wiem czy ty wiesz co to znaczy lepiej, mądrzej, ciekawiej, siedzisz na tym zadupiu i piszesz anonimowo , boisz się podpisac i łzesz , szkoda z toba gadać, szkoda nawet pisac, cześć ,czołem

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here