Nocna i świąteczna opieka medyczna od teraz tylko w Kormedzie

21
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Od dziś wszyscy mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, w nocy i dni wolne od pracy w razie potrzeby pomoc medyczną otrzymają w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Kormed”, który mieści się przy ulicy Kościuszki w Lubaczowie, tuż za Powiatowym Urzędem Pracy.

Tym samym nocnych i świątecznych świadczeń lekarskich przestanie udzielać ZOZ R-36 przy ulicy Kopernika. Zmiana ta wynika z rozstrzygniętego niedawno konkursu ogłoszonego przez Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. W konkursie tym Kormed, którego właścicielem jest lek. med. Jacek Korzeniowski, pokonał nie tylko dotychczasowego świadczeniodawcę, czyli ZOZ R-36, ale także lubaczowski szpital. O zwycięstwie, oprócz stawki cenowej zadecydowało także wyposażenie placówki w odpowiedni sprzęt medyczny i zatrudnienie odpowiedniej ilości wykwalifikowanego personelu medycznego.

W ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej pacjent uzyska pomoc od poniedziałku do piątku w godz. od 18 do 8 dnia następnego oraz w soboty i niedziele, a także dni wolne od pracy – całodobowo. Zgodnie z przepisami NFZ, wszystkie podmioty działalności leczniczej działające na terenie powiatu lubaczowskiego, powinny wywiesić informację na temat miejsca udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Pamiętajmy, że celem tego typu świadczeń jest między innymi odciążenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, do których należy zgłaszać się tylko w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.


21 komentarze

  1. Śmiecham z Was robaczki i tych kolosalnych odległości które musicie przebyć aby dojechać do przychodni. Straszne po prostu. Najlepiej to jakby wam w bloku przychodnię zrobili. Oczywiście to jest wina Tuska. Tydzień temu jechałem (mieszkam w Warszawie) do dentysty 40 minut w jedną stronę, a była to sobota i korków praktycznie nie było, a wy narzekacie że trzeba się 20 minut przespacerować, no tragedia.

  2. ta opieka medyczna nie jest przeznaczona tylko dla mieszkańców lubaczowa ale też dla mieszkańców powiatu wniosek z tego taki że cała reszta musi dojechać samochodem i jakoś nie narzeka ale u nas świat się kręci tylko i wyłącznie wokół mieszkańców lubaczowa jakby byli pępkiem świata

  3. lubaczow to bagno coraz głębsze – a świadczy o tym choćby część wypowiedzi z tego tematu. Opieka jest dla wszystkich przejść (przejechać) kilometr uważam że nie problem, a dla tych co nie mogą bo poważna sprawa jest POGOTOWIE RATUNKOWE (999 lub 112). TYLE NA TEN TEMAT.

  4. nikt się nie liczy z nami wybierając spółkę… liczy się przetarg, układy, a nie my, którzy płacimy składki…. o zrobienie zastrzyków trzeba teraz prosić…. nic w tym dziwnego, że są przypadki osób które nie otrzymały w porę pomocy. U nas za niedługo też tak będzie…..

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here