16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Budowa targowiska w Lubaczowie droższa o milion złotych

 · 15 lutego 2013 o 13:25 · 56 komentarzy · czas czytania: 1 minute

targowisko_lubaczow_3Nie 1,5 mln jak pierwotnie zakładano, a aż 2,5 mln złotych będzie kosztować budowa nowego targowiska stałego w Lubaczowie, które ma powstać przy ulicy Handlowej. Tak ogromną różnicę, władze miejskie uzasadniają wcześniejszym niedoszacowaniem wartości tej inwestycji.

Co prawda, zgodnie z podpisaną przez burmistrza w czerwcu 2012 roku umową, inwestycja ma być dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, ale poziom dofinansowania określony w umowie na kwotę 929 438 złotych niestety się nie zmieni. To oznacza, że dodatkowy milion trzeba będzie dołożyć z miejskiej kasy.

Różnica pomiędzy pierwotnie planowanym kosztem inwestycji, a kwotą przeznaczoną na realizację zadania wynikła z niedoszacowania wartości inwestycji. Zakres prac nie został zwiększony, a kwota dofinansowania pozostanie na pierwotnym poziomie. Całość kosztów inwestycji będzie pokryta ze środków budżetowych miasta w 2014 roku, czyli po zrealizowaniu inwestycji – tłumaczy wiceburmistrz Adam Margraf.

Inwestycja „Mój Rynek w Lubaczowie” będzie obejmowała budowę drogi, boksów handlowych, pawilonów zadaszonych, pawilonu wielofunkcyjnego (w nim znajdzie miejsce mała gastronomia), parkingów dla samochodów, stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci i zieleni. Termin realizacji zadania upływa 31 maja 2014 r.

Po zakończeniu budowy nowego targowiska i jego uruchomieniu, bazarowy handel ma zniknąć zarówno z ulicy Baziaka, jak „małego targu” przy ulicy Świętej Anny.

KAJ, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Niebawem giełdy ogrodnicze w Baszni Dolnej i Lubaczowie
Co dalej z targowiskiem na Handlowej? Są pierwsze działania władz miejskich
Miejscy radni „gaszą pożar” obniżając opłaty targowe w Lubaczowie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (56)
prawda jest oczywista 22.02.2013 ~ 15:17:52
IP: 188.47.***.***

Może to targowisko jednak jest potrzebne po tym co się czyta w dniu dzisiejszym:

Nagłówek-Lasagne z koniną w magazynach grupy Jeronimo Martins.

W dwóch magazynach grupy Jeronimo Martins sanepid zarekwirował lasagne wołowe, w których stwierdzono obecność koniny.
Mięso wołowe z domieszką koniny odkryto dotychczas m.in. w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji i Bułgarii. W sprawie skandalu z koniną śledztwo prowadzi Europol we współpracy z 35 agencjami ds. standardów żywności w UE i poza nią.
Kierownictwo portugalskiej firmy zapewniło, że wycofało z sieci handlowej podrabiane lasagne z własnej inicjatywy.

Anonim 22.02.2013 ~ 17:09:05
IP: 37.209.***.***

targowisko, basen a moze w zamian tego zaklad jakis, aby powstaly nowe miejsca pracy prscy, pracy, pracy

happy 23.02.2013 ~ 14:55:07
IP: 178.43.**.***

Anonim dokładnie i przyznaje racje. PO JAKIEGO GRZYBA NAM TARGOWISKA LUDZIE TROSZKE LOGIKI NON SAMI POMYŚLCIE BO WŁADZE CHODŹ SA NA STANOWISKACH ALE NIE MYŚLĄ

stiw 26.03.2013 ~ 01:07:36
IP: 69.209.***.**

Tak przygladam sie temu wszystkiemu co kto pisze i mysle ,ze najlepiej by bylo zeby lubaczow sie nie rozwijal , zeby go przeorac i zasadzic las , kochani wam niczego nie potrzeba hala targowa nie potrzebna bo kto tam pojdzie ,basen niepotrzebny bo drogi w utrzymaniu , a nie zastanawiacie sie nad tym ,ze gdy powstanie targowisko lokacja jest bardzo dobra przy glownej trasie do przejscia granicznego , to niech na kilka tys przejezdzajacych samochodow , na to targowisko zawita kilkadzesiat , czy mieszkancy i miasto na tym nie skorzystaja mysle ze tak ,basen tym bardziej ,wszedzie sa pobierane oplaty wstepu na obiekt , ale wybudowac go w centrum miasta a nie gdzies tam po szkolach , niech to bedzie obiekt miejski ktory przyciagnie mieszkancow , kiedys wybudowano hale sportowa przy ogolniaku wiadomo jak na tym wyszli mieszkancy Lubaczow , Mysle ,ze trzeba cos robic nie mozna stac w miejscu i narzekac ze to czy owo jest nam nie potrzebne nie martwmy sie tym co ile by kosztowalo bo i tak nie damy z wlasnej kieszeni grosika , a wladze miasta skoro wchodza w takie inwestycje to wiedza czy stac nas na takie roboty , i ich w tym glowa gdzie znalezc na to pieniadze , KOCHANI WIECEJ OPTYMIZMU .

ppp 26.03.2013 ~ 08:28:38
IP: 91.240.***.*

ale tak jak teraz, kiedy sie wyjdzie do miasta to mozna przejsc przez ten targ, cos kupic, spotkac sie, pogadac, a komu tam na handlowa sie zechce po pomidora isc?

Szympansapiens 10.04.2013 ~ 13:10:40
IP: 193.111.***.***

Witam

Krytyka działań UM i Rady (na czele z Państwem Burmistrzostwem) powinna dotyczyć „tej” większości mieszkańcó, która ową Radę i Szfostwo wybierała w WOLNYCH DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH…

Czy nie jest tak, że wolimy kłębić się we własnym dusznym śmierdzącym zgnizlizną kotle ?

Żeby zmieniać cokolwiek „na lepsze” w Lubaczowie, zmiany trzeba robić od podstaw – czyli od problemów, których nie rozwiąże „WIECZNA” Rada i wybierani burmistrzowie.

Utarło sięu nas, żeby robić inwestycje i isą robione ! np. chodniki – ładnie wyglądają do pierwszer zimy… popatrzcie na „nowe” chodniki wykonanae w roku ubiegłym – wszystko się rozpada – a ja się q-a pytam kto pozwala topić NASZE pieniądze w taką fuszerkę… a ktoś przecież to wykonał, ktoś to nadzorował, ktoś odbierał… ze zgrozą też patrzę na ryneczek, który niedługo nam udostępnią – będągdzie mieli spacerować bezrobotni !

Odnosząc się targowiska na Handlowej – na poniedziałkowye targi w Lubaczowie w 90% i tak przyjeżdzająludzie z okolicznych wsi. Natomiast likwidacja „małego targu” to nic innego jak przygotowanie terenu miejskiego „na sprzedaż” – bo niby skąd miasto ma wziąć kasę – najlepiej coś sprzedać !

Jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków, to miasto idzie ewidentnie w kierunku „zatrudnić emeryta, bo koszty niższe – zwolnić fachowca z głową, bo jeszcze zaszkodzi NASZEMU MIASTU któro ma być ładne – a nieważne, że ludzie na chleb nie mają ! Pomysłów włodarze mająwiele – np. likwidacja etatów w szkołach, połączenie klas z ponad 30-oma uczniami – czy to normalne ? Za to do pracy w UM co chwilę „konkursy” są ogłaszane.

Teza jest tylko jedna – gnijemy powoli, ale skutecznie.

Powodzenia !

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Przeżyjmy to jeszcze raz – zobaczcie spot z Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X