Dziś sesja budżetowa w Lubaczowie

14
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Na dzisiejsze (30.01) popołudnie w budynku Ratusza w Lubaczowie zaplanowano kolejną sesję Rady Miejskiej. Przedmiotem obrad miejskich racjów będzie m.in. budżet naszego miasta na 2013 rok.

XXIX zwyczajna sesja Rady Miejskiej rozpocznie się o godz. 16:00. Głównym punktem obrad będzie  podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu miasta Lubaczowa na 2013 rok. Samo głosowanie ma być poprzedzone przedstawieniem projektu budżetu przez burmistrza, opinią odpowiednich komisji oraz dyskusją. Projekt budżetu na 2013 rok przewiduje dochody  i wydatki budżetu w kwocie 36,2 mln zł. Z projektem uchwały budżetowej można zapoznać się na stronie www.lubaczow.pl.

W trakcie sesji ma być przedstawiona także informacja w sprawie miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.

14 komentarze

  1. Otóż z ciekawości przeglądałam budżet miasta i moją uwagę przykuła pozycja „Straż gminna (miejska)” i kwota na nią przeznaczona w wysokości 154172zł.
    Rozpytałam znajomych i okazuje się, że jedyne miejsce w jakim można zobaczyć któregoś z zatrudnionych tam panów to, z racji niewielkiej odległości od ratusza, sklep DOMUS. Część z nich nawet nie wiedziała o istnieniu tej instytucji w naszym mieście. Czy jest zatem sens utrzymywania tworu o, jak do tej pory, zerowej użyteczności publicznej? W budżecie jest też co prawda wpisany planowany przychód z tej instytucji w kwocie 6000zł, ale to są 2 mandaty na kwotę 250zł wystawione za złe parkowanie przez 3 funkcjonariuszy w ciągu jednego miesiąca. Nie przepracowują się panowie… Widział ich ktoś z Was przy pracy?

  2. Dziś pewnie rada miasta podejmie decyzję, że od 1 lipca 2013r. będziemy płacić 11zł za śmiecie segregowane i 15zł za śmiecie nie segregowane. Tak chce Pani Burmistrz. A w Gminie Lubaczów będą płacić 20zł od gospodarstwa. No ale cóż miasto to miasto?

  3. Widzę, że z powodu braku pracy wszyscy patrzymy na siebie wilkiem. Zazdrościmy sobie pracy, pieniędzy i innych rzeczy. Chyba Pani Burmistrz czas postawić na człowieka, to priorytetowy cel. Proszę coś wymyśleć, aby ludziom się żyło lepiej…aby mogli swoim rodzinom zapewnić podstawowe rzeczy, nikt nie mówi o „wyszukanych” wymaganiach i wygórowanych oczekiwaniach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here