Rybacy z całej Polski świętowali w Rudzie Różanieckiej

0
fot. ptryb

Na skraju Roztocza, w Dębowym Dworze w Rudzie Różanieckiej odbył się w miniony weekend Ogólnopolski Dzień Rybaka zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Rybackie i miejscowe Gospodarstwo Rybackie. Ogólnopolskie święto otworzyła konferencja, w trakcie której wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke przedstawił podstawowe założenia Departamentu Rybołówstwa i perspektywy dla rybaków związane z nowym programem operacyjnym Ryby 2014-2020.

Chwilę później, historię gospodarstwa rybackiego w Rudzie Różanieckiej przedstawił Mirosław Zaborniak. Gospodarstwo od dwunastu lat działa w formie spółki cywilnej,  kontynuując znamienitą historię sięgającą XIX wieku. Powierzchnia wszystkich stawów to około 470 ha,  roczna produkcja ryb około  280 ton głównie karpia, z czego 170 ton to karp konsumpcyjny, 110 to inne gatunki ryb i materiał obsadowy. Niepowtarzalny smak miejscowego karpia jest pochodną jakości wód ze źródeł  i potoków Puszczy Solskiej zasilającej stawy Rudy Różanieckiej.

Całą konferencje połączoną także ze szkoleniem zakończyła wspólna biesiada przy karpiu i pstrągu, w trakcie której dyskusji rybackich nie było końca. Wszystkie uroczystości miały miejsce w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej.

ptryb.pl, Dębowy Dwór, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here