Ogólnopolski Dzień Rybaka w weekend w Rudzie Różanieckiej

1
fot. elubaczow.com

W ten weekend, w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej będą świętować wszyscy hodowcy, producenci i smakosze ryb. W tym roku to właśnie Ruda Różaniecka będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Dnia Rybaka.

Impreza, która jest otwarta dla wszystkich odbędzie się nad zalewem przy ośrodku Dębowy Dwór. Miejsce to, mimo, że niedawno otwarte, dało się już poznać z podawanych tam wybornych potraw karpi, m.in z pierogów z farszem z karpia. Jak zapewnia właściciel tego gospodarstwa, Mirosław Zabornik, każdy będzie mógł skosztować ryby pod różną postacią. Impreza zgromadzi największych producentów ryb z całej Polski, od morza, po Bieszczady. Przywiozą ze sobą różne gatunki ryb.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Rybaka są też okazją do dyskusji problemów nurtujących osoby związane z przetwórstwem rybnym. W tym roku m.in. zostanie zaprezentowany pierwszy ogólnopolski projekt promocji sprzedaży bezpośredniej w oparciu o profesjonalnie zaprojektowaną markę sieci sprzedaży oraz edukację i wsparcie dla hodowców. Rybacy dowiedzą się też jak mogą pozyskiwać fundusze unijne.

Pierwsi goście zagoszczą w Dębowym Dworze już w piątek. Oficjalne otwarcie uroczystości, których gościem będzie m.in. wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke, w sobotę o godz. 10.00.

Szczegółowy program.

elubaczow.com, Radio Via, Organizator, PTRyb


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here