Horyniec-Zdrój podłączony do linii gazowej

7

W poniedziałek (21.05) w Horyńcu-Zdroju przed sanatorium CRR KRUS uroczyście zapłonęły pierwsze palniki gazowe. Mieszkańcy gminy czekali na gaz ponad 20 lat. Z „błękitnego paliwa” narazie korzystać będzie tylko sanatorium, ale gmina ma już gotową dokumentację projektową na uzdrowiskową cześć miejscowości i liczy na to, że to początek gazyfikacji całej gminy.

fot. lubaczow.powiat.pl

W powiecie lubaczowskim większość gmin jest zgazyfikowana. Największe problemy były w okolicach Horyńca-Zdroju i Narola. – Jakub Sikora, dyrektor oddziału gazowniczego w Jarosławiu obiecał rok temu na Biesiadzie Horynieckiej, że gaz doprowadzą. Słowa dotrzymał. Teraz musimy zabiegać, by podobnie potraktował ziemię narolską – mówi starosta lubaczowski Józef Michalik, cytowany przez serwis strefabiznesu.nowiny24.pl.

Uroczystość była także okazją do honorowego odznaczenia przedstawicieli Karpackiej Spółki Gazownictwa odznakami „Zasłużonych dla Gazownictwa”, którego dokonał wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak. Organizatorem uroczystości była: Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o. o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Jarosławiu oraz PGNiG S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie.


7 komentarze

 1. Wykaz miejscowości w gminie Narol, w których nie ma sieci gazowej:
  Chlewiska (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Dębiny (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Huta Różaniecka (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Huta-Złomy (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Podlesina (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Płazów (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Ruda Różaniecka (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Stara Huta (osada) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Wola Wielka (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Łówcza (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE
  Łukawica (wieś) — Narol lubaczowski PODKARPACKIE

 2. Stary Dzików nie jest w ogóle zgazyfikowany pomimo, że na teranie gminy są jedne z największych wydobyć tego surowca w regionie. Inne sprawa czy mieszkańcom potrzebna linia gazowa patrząc na obecne koszty eksploatacji?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here