TVP Rzeszów: Uzdrowisko Horyniec-Zdrój rusza z inwestycjami

3

Uzdrowisko Horyniec-Zdrój chce zwiększyć komfort kuracjuszy i pomóc w leczeniu chorób układu ruchowego. 4 miliony złotych będzie kosztowała rozbudowa sanatorium Jawor. Na początku przyszłego roku ruszy kolejna inwestycja, która zapewni dodatkowych 90 miejsc noclegowych – informuje TVP Rzeszów.

Obejrzyj materiał TVP Rzeszów.

Kuracjusze z całego świata przyjeżdżają do Horyńca-Zdroju głównie dla borowiny. Ze względu na jej niezwykłe właściwości lecznicze nazywana jest ona „horynieckim złotem”. W leczeniu schorzeń układu ruchowego pomagają też kąpiele siarczkowe i masaże. Zabiegi są na najwyższym poziomie. Dzięki inwestycjom nowego właściciela – samorządu województwa, a dokładnie pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego ma się też podnieść standard zakwaterowania kuracjuszy.

Właśnie ruszyła rozbudowa o 50 nowych miejsc w sanatorium Jawor. W przyszłym roku planowana jest modernizacja Zakładu Przyrodoleczniczego. Planowana jest także rozbudowa skrzydła Domu Zdrojowego o segment mieszkalny z kolejnymi 90 miejscami noclegowymi. Na te przedsięwzięcia zaplanowano 30 milionów złotych.

Uzdrowisko Horyniec-Zdrój to także wody lecznicze, jeszcze w te wakacje kuracjusze będą mogli się nimi delektować w nowej pijalni w parku zdrojowym.

Fot. Cafe Sanacja w Parku Zdrojowym.
Fot. Cafe Sanacja w Parku Zdrojowym jest prawie gotowa.

elubaczow.com, TVP Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here