Powiat lubaczowski: Wyłudzili 800 tys. zł na „lewe” zaświadczenia o zarobkach

4
fot. KPP Lubaczów

Łącznie osiem osób usłyszało aż 97 zarzutów związanych z oszustwami gospodarczymi. Osoby te wielokrotnie posługiwały się fałszywymi zaświadczeniami o zarobkach, dzięki czemu wyłudzali w bankach kredyty. Lubaczowscy policjanci własnie zakończyli postępowanie w tej sprawie, a oszuści za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Poszkodowanych jest 10 banków.

Policjanci z ogniwa do walki z przestępczością gospodarczą lubaczowskiej komendy zakończyli postępowanie w sprawie oszustw gospodarczych. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze ustalili ośmioro sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu lubaczowskiego: siedem kobiet w wieku od 32 do 59 lat oraz 39-letni mężczyzna. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom 97 zarzutów popełnienia przestępstwa.

Proceder wyłudzania kredytów trwał w latach 2008-2010. Sprawcy posługując się fikcyjnymi zaświadczeniami o zarobkach wyłudzali w bankach kredyty. Łącznie wyłudzili około 800 000 złotych na szkodę 10 różnych banków.

Sprawa została przekazana do lubaczowskiego sądu, w którym to niebawem odbędzie się pierwsza rozprawa.

elubaczow.com, hp, KPP Lubaczów


4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here