Przejście graniczne w Budomierzu wśród priorytetów wojewody podkarpackiego w nowej kadencji

0
fot. PUW

Przygotowanie do Euro2012, realizacja programu ochrony  przed powodzią dorzecza górnej Wisły, kontynuacja modernizacji istniejących przejść granicznych oraz budowa nowego przejścia w Budomierzu  – to priorytety wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz w nowej kadencji. Wojewoda poinformowała o tym dziennikarzy podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 grudnia. Kilka dni wcześniej Premier Donald Tusk powołał Małgorzatę Chomycz na stanowisko wojewody na kolejną kadencję.

Wojewoda Małgorzata Chomycz podkreśliła, że na najbliższy czas niezwykle ważnym zadaniem jest przygotowanie Podkarpacia do EURO 2012. Dla województwa to priorytetowe zadanie ze względu na tranzytowy i przygraniczny charakter regionu. Wojewoda poinformowała, że dziś zaakceptowała przygotowywaną od kilku miesięcy koncepcję zabezpieczenia województwa w przygotowaniu do zadań związanych z bezpiecznym przebiegiem mistrzostw. Zostanie ona przedstawiona do akceptacji ministrowi Boniemu. Wojewoda przekazała także, że prace modernizacyjne na istniejących przejściach granicznych oraz przy budowie nowego przejścia w Budomierzu są zaawansowane. „Tylko w tym roku wydaliśmy na przejścia ok. 51 mln zł” – powiedziała wojewoda. Dodała, że dodatkowe środki udało się pozyskać z Programu Polska – Białoruś-Ukraina oraz z Funduszu Granic Zewnętrznych. Przekazała, że prowadzone są rozmowy ze stroną ukraińską w na temat stanu zaawansowania prac na przejściach granicznych po stronie wschodniego sąsiada.

Wojewoda zaapelowała za pośrednictwem mediów do mieszkańców Podkarpacia o wrażliwość w zakresie zapewnienia schronienia osobom bezdomnym, potrzebującym w okresie zimy. W regionie przygotowano prawie tysiąc miejsc w noclegowniach. Została także uruchomiona infolinia pod numerem 987. Służby dyżurne Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przekażą informację o wolnych miejscach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here