Małgorzata Chomycz ponownie wojewodą podkarpackim!?

11
fot. Małgorzata Chomycz

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz portal, Małgorzata Chomycz ponownie zostanie powołana na stanowisko wojewody podkarpackiego. Nominacja ta, to efekt bardzo dobrej oceny jej działalności przez ostatnie cztery lata, kiedy pełniła właśnie tę funkcję (wcześniej wicewojewody – przyp. red.). Niejednokrotnie bardzo pozytywnie o jej pracy wypowiadał się m.in. jej bezpośredni przełożony i były już szef resortu MSWiA Jerzy Miller.

Sama zainteresowane nie potwierdza tych informacji i czeka na oficjalny komunikat premiera. Gdyby jednak nasze informacje się potwierdziły, oznaczałoby to, że w sejmie Małgorzatę Chomycz, która była liderką listy PO w ostatnich wyborach (16 829 głosów) zastąpi Tomasz Kulesza z Jarosławia, który w ostatnich wyborach osiągnął zbyt słaby wynik (6 976 głosów) i do sejmu się nie dostał.

O sprawie powoływania wojewodów mówił w czwartek rzecznik rządu Paweł Graś, który poinformował, że Premier Donald Tusk podjął już decyzje w sprawie powołania większości wojewodów, czeka jeszcze na propozycje tylko z dwóch województw.

Nadmieńmy ponadto, iż w ostatnich latach Małgorzata Chomycz jako wojewoda bywała u nas wielokrotnie i dawała dowody na to,  że sprawy naszego powiatu są jej bliskie.

11 komentarze

  1. Pozwalam sobie przekopiować z pewnej lokalnej gazety:

    „Oszczędności: 1984,29 zł Dom: nie posiada Mieszkanie: 51,80 plus piwnica o pow. 9 m kw. o wartości 276 545,45 zł (własność) Gospodarstwo rolne: nie posiada Inne nieruchomości: nie posiada Dochód: nie osiągnęła Samochód: nie posiada Zobowiązania: Kredyt mieszkaniowy „Własny kąt” hipoteczny z oprocentowaniem zmiennym na kwotę 276 545,45 zł w walucie polskiej w Banku PKO BP SA z 30-letnim terminem spłaty z przeznaczeniem na zakup lokalu mieszkalnego plus wykończenie oraz refinansowanie zakupu, umowa kredytu została podpisana 27.07.2009 r.”

    2000 oszczędności. Dochodów nie osiągnęła.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here