Lubaczowska A klasa: Pogoń-Sokół gromi beniaminka, bezradny Zdrój Horyniec

0
fot. santospiwoda.futbolowo.pl

W pierwszą niedzielę października rozegrana została dziewiąta kolejka w lubaczowskiej A klasie. W siedmiu spotkaniach strzelono 37 bramek.

Bardzo ciekawy mecz mogli obejrzeć kibice w Piwodzie. Tamtejszy Santos podejmował w meczu kolejki Zdrój Horyniec. Obie drużyny wypracowywały sobie wiele akcji, z których mogły paść bramki. Dużo większą skutecznością w tym spotkaniu mogli popisać się piłkarze Santosu, którzy wygrali 4:0. Hat-tricka zdobył Radosław Skrzypek, który w obecnym sezonie strzelił już 12 bramek w lidze. Zdrój nie wykorzystał swoich stuprocentowych okazji do zdobycia bramki i po raz pierwszy w tym sezonie musiał zejść z boiska w roli przegranego.

Prawdziwą bramkarską kanonadę zafundował sobie w Wielkich Oczach lider rozgrywek – Pogoń/Sokół Lubaczów. Miejscowa Gwiazda zupełnie nie poradziła sobie ze spadkowiczem z ligi okręgowej i przegrała mecz aż 0:7. Przegrana Zdroju umocniła lubaczowian na pozycji lidera i pozwoliła zdystansować się do drugiego w tabeli Roztocza Narol o cztery punkty w tabeli. Wspomniane Roztocze oprócz przegranej Zdroju, swój awans w tabeli zawdzięcza przede wszystkim wygraną w meczu z Juvenią Cieszanów 3:1. Trzeci raz w sezonie wygrali Błękitni Futory – pokonali oni na wyjeździe Zryw Młodów 5:3. Zryw przegrał już szósty raz w tym sezonie, systematycznie spada w tabeli i plasuje się w niej dopiero na 11 miejscu.

Złe wrażenie z ostatnich trzech meczów, a w szczególności z ostatniego (brak ważnych kart zdrowia, w efekcie walkower ze Zdrojem) zatarł Ursus Dachnów, który wygrał u siebie z Roztoczem Ruda Różaniecka aż 5:1. Nadspodziewanie dobrze spisujące się dotychczas Roztocze, wyraźnie złapało „zadyszkę”, przed nimi jeszcze najcięższe mecze z Santosem, Zdrojem i Pogonią-Sokołem. Drugi mecz z rzędu grany z beniaminkiem i drugą z rzędu wygraną zakończył się mecz Huraganu Basznia Dolna. Tym razem na wyjeździe wygrali oni ze słabym Rolnikiem Wólka Krowicka 4:1. Rolnik pozostaje jedyną drużyną bez punktu w stawce i niechybnie zbliża się ku zakończeniu rundy jesiennej na ostatnim miejscu w tabeli. W ostatnim niedzielnym spotkaniu Graniczni Krowica wygrali u siebie ze Startem Lisie Jamy 2:1.

IX kolejka – wyniki:

Gwiazda Wielkie Oczy – Pogoń-Sokół Lubaczów 0:7
Santos Piwoda – Zdrój Horyniec 4:0
Graniczni Krowica – Start Lisie Jamy 2:1
Zryw Młodów – Błękitni Futory 3:5
Rolnik Wólka Krowicka – Huragan Basznia Dolna 1:4
Ursus Dachnów – Roztocze Ruda Różaniecka 5:1
Roztocze Narol – Juvenia Cieszanów 3:1

Autor: Arsob


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here