Lubaczowska A klasa: Narol traci kolejne punkty, Santos uległ w Lubaczowie

3
fot. Archiwum

Za nami ósma kolejka rozgrywek w lubaczowskiej A klasie. W siedmiu niedzielnych spotkaniach strzelono 26 bramek.

Jednym z ciekawszych w ósmej kolejce miał być mecz Pogoni-Sokoła Lubaczów z Santosem Piwoda. Lider jednak, w dość łatwy sposób pokonał Piwodzian 3:0, goście nie znaleźli żadnego sposobu na drużynę z Lubaczowa i wyjechali z niego bez punktu i bez bramki. Nie mniej ciekawie zapowiadał się również mecz Startu Lisie Jamy z Roztoczem Narol. Start był bardzo blisko sprawienia sporej niespodzianki i odniesienia zwycięstwa nad spadkowiczem z klasy okręgowej. Gospodarze dwukrotnie obejmowali w meczu prowadzenie, a remis dla Roztocza uratował Dawid Surowiec. To już trzeci remis Roztocza w tym sezonie, mimo tego, że pozostałe mecze kończyły się zwycięstwami Narolan, to jednak tracą oni już 4 punkty do lidera. Start po niedzielnym remisie awansował na czwartą lokatę w tabeli.

Mecz Zdroju Horyniec z Ursusem Dachnów został zweryfikowany jako walkower (3:0) dla Zdroju. Powodem był brak ważnych kart zdrowia w drużynie z Dachnowa, tylko ośmiu zawodników było uprawnionych do zagrania w meczu. Niefrasobliwość Ursusa kosztuje go kolejne trzy punkty i już trzecią z rzędu porażkę. O ile przed trzema tygodniami Ursus walczył z Pogonią-Sokołem o lidera, tak w ostatni weekend września spadli już na siódmą pozycję w tabeli. Zdrój po tym walkowerze umocnił się na pozycji wicelidera.

Przełamał się wreszcie Huragan Basznia Dolna. Dopiero w ósmym tygodniu rozgrywek udało im się wygrać mecz. Do Baszni Dolnej przyjechał beniaminek z Wielkich Oczu, który w bezpośrednich pojedynkach z Huraganem w ostatnich latach nie mógł się poszczycić zbyt dobrym bilansem. Tak było i tym razem – Huragan pokonał Gwiazdę 3:1 i odbił się nieco od dna tabeli awansując na 11 miejsce. Po czterech z rzędu porażkach, zwycięstwo zanotowali również piłkarze Zrywu Młodów. Trzecim pokonanym przez Zryw w sezonie przeciwnikiem okazało się być Roztocze Ruda Różaniecka – wynik meczu 1:2. Co najciekawsze, wszystkie trzy zwycięstwa odnieśli na wyjeździe. W meczach u siebie są póki co niestety bardzo słabi.

W pozostałych spotkaniach Błękitni Futory zremisowali u siebie z Granicznymi Krowica 3:3, a Juvenia Cieszanów pokonała u siebie Rolnika Wólka Krowicka 2:1.

VIII kolejka – wyniki:

Pogoń-Sokół Lubaczów – Santos Piwoda 3:0
Zdrój Horyniec – Ursus Dachnów 3:0 (wo)
Start Lisie Jamy – Roztocze Narol 2:2
Błękitni Futory – Graniczni Krowica 3:3
Huragan Basznia Dolna – Gwiazda Wielkie Oczy 3:1
Roztocze Ruda Różaniecka – Zryw Młodów 1:2
Juvenia Cieszanów – Rolnik Wólka Krowicka 2:1

Autor: Arsob


3 komentarze

  1. Zryw wszystkie mecze gra na wyjezdzie ponieważ stadion w młodowie jest budowany ;d tak wiec jesli zryw wygra na wyjedzie czy na lisij jamach ( to tez na wyjedzie) tylko w terminarzu jest napisane ze gra u siebie. Jak sie gra wszystkie mecze na wyjedzie to jest cięzko. Ale za nie cały ro wraca na swoj nowo-wybudowany stadion !!!

  2. Z tego co mi wiadomo to nowy etap czyli drugi ma sie rozpoczat na wiosnę, aa do stycznia ma sie skonczyc przetarg. Ale już po pierwszym etapie mozna grac. Murawa jest dwie bramki są, butki dla rezerwowych są, szatnia jest. No tylko trybun nie ma bo bede w ( II etapie) : ) POZDRO dla ” ZRYW-u ”

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here