Lubaczowska A klasa: Runda jesienna na półmetku

0
fot. elubaczow.com

Rozgrywki lubaczowskiej A klasy w rundzie jesiennej osiągnęły półmetek. W ostatni weekend rozegrana została siódma kolejka, wszystkie czołowe drużyny wygrały swoje mecze. We wszystkich siedmiu spotkaniach strzelono 34 bramki.

Szóste zwycięstwo odniósł lider – Pogoń-Sokół Lubaczów, który pokonał na wyjeździe Huragan Basznia Dolna 2:1. Bez zwycięstwa pozostaje Huragan, solidna drużyna od wielu lat grająca w A klasie, przechodzi wyraźny kryzys, na ligowych spotkaniach wciąż brakuje wielu podstawowych zawodników stanowiących jeszcze nie tak dawno siłę Huraganu – wszystko to skutkuje tym, że na półmetku rundy jesiennej zajmują dopiero 12 miejsce w tabeli.

Inni pretendenci do końcowego sukcesu w rozgrywkach – Zdrój Horyniec, oraz Roztocze Narol wysoko wygrały swoje mecze – Zdrój na wyjeździe z coraz mizerniej spisującym się Zrywem Młodów 5:1, natomiast Roztocze u siebie Błękitnych Futory 6:1. Doskonały mecz w ekipie gospodarzy rozegrał Mirosław Banaś – strzelec trzech bramek. Błękitni grają w tym sezonie bardzo nierówno – odnoszą wysokie zwycięstwa, by już w następnym tygodniu wysoko przegrać.

Dość niespodziewanym rezultatem zakończył się mecz Ursusa Dachnów z Santosem Piwoda. Ursus dość rzadko przegrywający na własnym stadionie, nie sprostał Santosowi przegrywając 1:3. To już druga z rzędu przegrana dachnowian, a przed nimi jeszcze kilka bardzo ciężkich spotkań (m.in ze Zdrojem, nieobliczalną Rudą Różaniecką). Ostatnie dwa spotkanie dowodzą, że w starciu z mocnymi drużynami z A klasy, Ursus nie radzi sobie tak dobrze, jak z pozostałymi – jak zakończy się reszta spotkań w rundzie jesiennej, niebawem poznamy odpowiedź. Drugi mecz bez walki oddał Rolnik Wólka Krowicka – drugi takim samym rezultatem…1:8. Tym razem „katem” dla Rolnika okazał się być Start Lisie Jamy.

Kolejną wygraną na swoje konto zapisali piłkarze Roztocza Ruda Różaniecka, którzy trzy punkty wywieźli z meczu w Krowicy z tamtejszymi Granicznymi – mecz zakończył się wynikiem 1:2. Roztocze fantastycznie spisuje się w tym sezonie, co owocuje czwartym miejscem w tabeli, tuż za Pogonią-Sokołem, Zdrojem i Roztoczem Narol.

W ostatnim niedzielnym meczu Gwiazda Wielkie Oczy zremisowała u siebie z Juvenią Cieszanów 1:1.

VII kolejka – wyniki:
Huragan Basznia Dolna – Pogoń-Sokół Lubaczów 1:2
Gwiazda Wielkie Oczy – Juvenia Cieszanów 1:1
Roztocze Narol – Błękitni Futory 6:1
Rolnik Wólka Krowicka – Start Lisie Jamy 1:8
Zryw Młodów – Zdrój Horyniec 1:5
Graniczni Krowica – Roztocze Ruda Różaniecka 1:2
Ursus Dachnów – Santos Piwoda 1:3

Autor: Arsob


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here