Piłka nożna: Stary Dzików, Oleszyce i Ryszkowa Wola spadają do B klasy

1
fot. elubaczow.com

Za nami przedostatnia kolejka sezonu 2010/2011 w lubaczowskiej A klasie. Wszystkie dotychczasowe niewiadome dotyczące awansu do klasy okręgowej i spadku do B klasy zostały rozstrzygnięte. W nowym sezonie lubaczowską A klasę w lidze okręgowej reprezentować będzie LKS Miękisz Nowy. By być pewnym awansu jeszcze przed zakończeniem sezonu, Miękisz musiał zdobyć w meczu z Juvenią w Cieszanowie przynajmniej jeden punkt. Plan ten został zrealizowany – wynik meczu 0:0. Niestety, nie zobaczymy na szczeblu rozgrywek klasy O żadnego klubu z powiatu lubaczowskiego.

Znamy również wszystkie drużyny, które pożegnają się po tym sezonie z A klasą i zagrają w nowym sezonie w B klasie. Do Victorii Stary Dzików, która spadek zapewniła sobie na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, dołączyli LKS Ryszkowa Wola i Czarni Oleszyce. Spadek do B klasy Czarnych Oleszyce, jest bez wątpienia największą niespodzianką mijającego sezonu. Nie pomogło nawet skromne zwycięstwo nad Santosem Piwoda (1:0). To już drugi z rzędu kompletnie nieudany sezon w wykonaniu Czarnych, co niesie za sobą spadek w ciągu dwóch sezonów z klasy okręgowej do B klasy.

LKS Ryszkowa Wola również wygrała – ze Zrywem Młodów 3:0, ale tracą w tabeli do Błękitnych Futory pięć punktów i podobnie jak Victorii i Czarnych, nie zobaczymy Ryszkowian w nowym sezonie A klasy.

W pozostałych spotkaniach Zdrój Horyniec rozgromił u siebie Victorię Stary Dzików 7:2, Ursus Dachnów w końcu przerwał fatalną passę pięciu przegranych z rzędu i wygrał u siebie z Roztoczem Ruda Różaniecka 2:0. Niepewni utrzymania Start Lisie Jamy, oraz Huragan Basznia Dolna zgodnie wygrali swoje mecze (Start u siebie z Błękitnymi 3:0, Huragan na wyjeździe z Granicznymi 1:0) i mogą już spokojnie rozpocząć przygotowania do następnego sezonu.

Wyniki XXV kolejki:

Czarni Oleszyce – Santos Piwoda 1:0
Zdrój Horyniec – Victoria Stary Dzików 7:2
Juvenia Cieszanów – LKS Miękisz Nowy 0:0
Graniczni Krowica – Huragan Basznia Dolna 0:1
Start Lisie Jamy – Błękitni Futory 3:0
Ursus Dachnów – Roztocze Ruda Różaniecka 2:0
LKS Ryszkowa Wola – Zryw Młodów 3:0

Autor: Arsob


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here