Piłka nożna: Oleszyce i Basznia na remis. Pogoń-Sokół Lubaczów lepszy od Roztocza Narol w derbowym pojedynku.

1

fot. Piotr Hulak

W ostatnią niedzielę maja rozegrana została XXIII kolejka lubaczowskiej A klasy i XXVII kolejka jarosławskiej klasy okręgowej. W A klasie rozegrano dwa derbowe spotkania: Gminy Lubaczów oraz Gminy Cieszanów, natomiast w klasie okręgowej w derbach powiatu lubaczowskiego skonfrontowały się ze sobą Pogoń-Sokół Lubaczów i Roztocze Narol.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu w A klasie, Miękisz Nowy pokonał na wyjeździe Granicznych Krowica 5:1 i jest już naprawdę blisko awansu do klasy okręgowej, okazją by sobie go zapewnić, może być już przyszłotygodniowy mecz  i wygrana z Ryszkową Wolą.

Wysoką wygraną zanotowali również piłkarze Zdroju (4:0 u siebie z Roztoczem Ruda Różaniecka), ale sześć punktów straty do lidera, sprawia, że Zdrój najprawdopodobniej już do końca sezonu pozostanie na drugim miejscu.

Utrzymania w lidze nadal nie jest pewnych siedem drużyn. W najlepszej sytuacji znajduje się Juvenia Cieszanów, która „odskoczyła” strefie spadkowej na sześć punktów po dzisiejszej derbowej wygranej z Ursusem Dachnów 4:1. W drugim derbowym meczu Gminy Lubaczów Start Lisie Jamy pokonał Zryw Młodów 3:2. Atutu własnego boiska nie wykorzystali w stu procentach piłkarze LKS Ryszkowa Wola, remisując bezbramkowo z pewną już spadku Victorią Stary Dzików. Ważne i dość niespodziewane zwycięstwo odnieśli Błękitni Futory, którzy pokonali na wyjeździe trzeci w tabeli Santos Piwoda 7:3. Kolejną stratę punktów odnotowali Czarni Oleszyce – remis 2:2 u siebie z Huraganem Basznia Dolna dość mocno ograniczył szanse Czarnych na pozostanie w lidze, by być pewnym utrzymania, Czarni powinni wygrać trzy ostatnie mecze.

Autor: Arsob, fot. Piotr Hulak

Wyniki XXIII kolejki:

LKS Ryszkowa Wola – Victoria Stary Dzików 0:0
Juvenia Cieszanów – Ursus Dachnów 4:1
Zdrój Horyniec – Roztocze Ruda Różaniecka 4:0
Start Lisie Jamy – Zryw Młodów 3:2
Santos Piwoda – Błękitni Futory 3:7
Graniczni Krowica – LKS Miękisz Nowy 1:5
Czarni Oleszyce – Huragan Basznia Dolna 2:2


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here