Lubaczowska A klasa: Victoria Stary Dzików pierwszym spadkowiczem

3
Kibice w Starym Dzikowie nie będą mieli już drużyny w A klasie.

Miniony weekend przyniósł pierwsze rozstrzygnięcia w rozgrywkach lubaczowskiej A klasy. Pierwszym spadkowiczem została Victoria Stary Dzików, a w grze o utrzymanie nadal pozostaje aż siedem drużyn.

W 22 kolejce bez niespodzianki zakończył się mecz Miękisza Nowego, który podejmował Start Lisie Jamy. Lider rozgrywek pewnie pokonał Start 3:1 i bardzo dużymi krokami zbliża się do upragnionego awansu. Trzynaste zwycięstwo odniósł Santos Piwoda wygrywając na wyjeździe z Huraganem Basznia Dolna 2:1. Tym samym Piwoda wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej tabeli mając trzy punkty przewagi nad Roztoczem Ruda Różaniecka. Dziewiąty kolejny mecz z rzędu bez porażki zanotował Zdrój Horyniec. Najlepsza w tej chwili drużyna w rundzie wiosennej, pokonała u siebie Juvenię Cieszanów 3:1.

Niesamowite wręcz zawirowania u dołu tabeli. Jeszcze tydzień temu wydawało się, że o utrzymanie w A klasie przyjdzie walczyć czterem, najwyżej pięciu drużynom. Po wczorajszych wygranych Czarnych Oleszyce (2:1 na wyjeździe ze Zrywem Młodów), Błękitnych Futory (5:2 na wyjeździe z Roztoczem) i Ryszkowej Woli (2:1 na wyjeździe z Ursusem Dachnów), o utrzymanie walczyć musi nawet będący na siódmej pozycji w tabeli Zryw Młodów. Różnica dzieląca 7 i 13 miejsce wynosi już tylko 7 punktów, a do końca sezonu jeszcze cztery kolejki.

Walka o godne pożegnanie się z A klasą pozostała Victorii Stary Dzików. Długoletni uczestnik rozgrywek tego szczebla przegrał u siebie z Granicznymi Krowica 2:3 i już definitywnie odpadł w walce o utrzymanie.

Wyniki XXII kolejki:

Roztocze Ruda Różaniecka – Błękitni Futory 2:5

Huragan Basznia Dolna – Santos Piwoda 1:2

Zryw Młodów – Czarni Oleszyce 1:2

LKS Miękisz Nowy – Start Lisie Jamy 3:1

Zdrój Horyniec – Juvenia Cieszanów 3:1

Victoria Stary Dzików – Graniczni Krowica 2:3

Ursus Dachnów – Ryszkowa Wola 1:2

 

W klasie okręgowej kolejnych porażek doznały nasze drużyny:

Roztocze Narol – Błękitni Grzęska 2:5

LKS Skołoszów – Pogoń-Sokół Lubaczów 3:0

Autor: Arsob


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here