Lubaczowska A klasa: Miękisz o krok od awansu

0

fot. elubaczow.com

W niedzielę rozegrana została XXI kolejka lubaczowskiej A klasy. W siedmiu spotkaniach padło 11 bramek, cztery zakończyły się zwycięstwami gospodarzy, a trzy remisem.

Walka o awans do klasy okręgowej wchodzi w decydującą fazę. W niedzielę kolejne punkty zgubił Zdrój Horyniec, który tylko bezbramkowo zremisował na wyjeździe z walczącą o utrzymanie Ryszkową Wolą. Stratę Zdroju po raz kolejny wykorzystali piłkarze lidera z Miękisza Nowego, wygrywając z Czarnymi Oleszyce 2:1. Mecz obu drużyn miał pierwotnie odbyć się w Oleszycach, jednak ze względu na obchody Gminnego Dnia Strażaka w Oleszycach, mecz został ostatecznie przeniesiony do Miękisza Nowego. Tym zwycięstwem LKS Miękisz Nowy jest już o jeden krok od awansu do „okręgówki”. W przypadku, gdy Miękisz Nowy awansuje do klasy O, w przyszłym sezonie żadna z drużyn powiatu lubaczowskiego nie zaprezentuje się w rozgrywkach tego szczebla.

W dalszym ciągu trwa również batalia o trzecie miejsce w ligowej tabeli A klasy. Juvenia Cieszanów pokonała dotychczas zajmujący trzecie miejsce Roztocze Ruda Różaniecka (2:0), Graniczni Krowica wygrali z Ursusem Dachnów 2:0 i włączyli się do walki o najniższy stopień podium, zaś Santos Piwoda ograł Zryw Młodów 2:0 i to właśnie piłkarze Santosu wskoczyli po XXI kolejce na trzecie miejsce w tabeli. Różnica punktowa pomiędzy trzecim a szóstym miejscem wynosi zaledwie 3 punkty.

Wszystkie drużyny (z wyjątkiem Czarnych Oleszyce), które walczą o utrzymanie w A klasie, zgodnie zremisowały swoje mecze. Remis z Huraganem Basznia Dolna (1:1) wystarczył jednak Błękitnym Futory, by wydostać się ze strefy spadkowej kosztem Czarnych Oleszyce.

Wyniki XXI kolejki:
Czarni Oleszyce – LKS Miękisz Nowy 1:2 (mecz w Miękiszu Nowym)
Juvenia Cieszanów – Roztocze Ruda Różaniecka 2:0
LKS Ryszkowa Wola – Zdrój Horyniec 0:0
Start Lisie Jamy – Victoria Stary Dzików 0:0
Santos Piwoda – Zryw Młodów 2:0
Błękitni Futory – Huragan Basznia Dolna 1:1
Graniczni Krowica – Ursus Dachnów 2:0

Autor: Arsob


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here