Piłka nożna: Lubaczowska A klasa na półmetku, remis Rzotocza w okręgówce

2

fot. elubaczow.com

W niedzielne popołudnie rozegrana została 20 kolejka spotkań lubaczowskiej A klasy. W siedmiu meczach padło 29 bramek. W najciekawszym meczu kolejki LKS Miękisz Nowy wysoko pokonał Santos Piwodę 5:1 i nadal utrzymuje czteropunktową przewagę nad Zdrojem Horyniec, który pewnie wygrał na własnym terenie z Granicznymi Krowica 5:2. W walce o awans do klasy okręgowej liczą się już właściwie tylko te dwie drużyny, wiele wskazuje również na to, że do samego końca sezonu będziemy oczekiwać rozstrzygnięcia kwestii awansu.

Nie mniej emocjonująco zapowiada się walka o utrzymanie w A klasie. Skazana przez wszystkich na niechybny spadek do B klasy Victoria Stary Dzików sprawiła swoim kibicom nie lada niespodziankę, pokonując u siebie Czarnych Oleszyce 3:1. Tym zwycięstwem Dzikowianie ponownie włączyli się do gry o utrzymanie, choć o końcowy sukces będzie jednak bardzo trudno. W drugim meczu drużyn bezpośrednio walczących o utrzymanie, Juvenia Cieszanów pokonała u siebie po zaciętej walce LKS Ryszkową Wolę 3:2. Ważne zwycięstwo odnieśli także zawodnicy Startu Lisie Jamy, którzy wygrali na wyjeździe z Ursusem Dachnów 1:0 i odskoczyli na trzy punkty od strefy spadkowej.

Dziewiąty mecz bez porażki zanotowali piłkarze Roztocza z Rudy Różanieckiej – potyczka z Huraganem Basznia Dolna zakończyła się remisem 3:3.

Wyniki XX kolejki:

Victoria Stary Dzików – Czarni Oleszyce 3:1
LKS Miękisz Nowy – Santos Piwoda 5:1
Zdrój Horyniec – Graniczni Krowica 5:2
Błękitni Futory – Zryw Młodów 0:0
Roztocze Ruda Różaniecka – Huragan Basznia Dolna 3:3
Juvenia Cieszanów – LKS Ryszkowa Wola 3:2
Ursus Dachnów – Start Lisie Jamy 0:1

KLASA OKRĘGOWA – JAROSŁAW

W lidze okręgowej pierwszy punkt w rundzie wiosennej zdobyło Roztocze Narol. Mecz w Narolu z Budowlanymi Szówsko zakończył się wynikiem 4:4. Niestety, kolejnej porażki doznała Pogoń-Sokół Lubaczów. Tym razem pogromcą lubaczowian okazała się być drużyna Błękitnych Grzęska – wynik meczu 1:5.

Autor: Arsob


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Bo dopuszczamy do sytuacji gdzie połowa uczniów ma zwolnienia z wf. Młodzież woli spędzać czas przed komputerem zamiast poświęcić 4 h w tyg na piłkę. Za kilka lat wycofają B klasę bo nie będzie miał w niej kto grać…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here