Lubaczów: Wojewoda Chomycz na spotkaniu z samorządowcami

12
fot. radio.lubaczow.pl

Rządowym i samorządowym programom skierowanym do gmin i powiatów, m.in. III edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz I edycji projektu „Animator – Moje Boisko ORLIK 2012″ było poświęcone poniedziałkowe spotkanie zorganizowane przez posła Piotra Tomańskiego i Wójta gminy Lubaczów Wiesława Kapla.

W naradzie w siedzibie lubaczowskiego starostwa powiatowego wzięła udział Małgorzata Chomycz, wojewoda wodkarpacki, Sławomir Miklicz, członek Zarządu Województwa, Józef Michalik, starosta lubaczowski, Krzysztof Szpyt, wicestarosta powiatu oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu lubaczowskiego, a także szefowie i pracownicy jednostek organizacyjnych powiatu. Dyskutowano o szansach i możliwościach rozwoju Ziemi Lubaczowskiej w oparciu o rządowe i samorządowe programy pomocowe.

O kończącej się kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych mówił poseł Piotr Tomański. Wspomniał o wniosku o odnowienie programu Schetynówek, sporządzonym po wcześniejszych spotkaniach z samorządowcami, który trafi do Premiera i Ministrów- Finansów oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2010 roku rozstrzygnięto ostatni konkurs na realizację projektów w ramach tego programu. Środki na przebudowę lokalnych dróg otrzymają w tym roku samorządy Oleszyc i Cieszanowa. Na liście rezerwowej znalazły się 2 inwestycje drogowe powiatu, a także gminy miejskiej Lubaczów i gminy Wielkie Oczy.

Do powiatu lubaczowskiego ma też trafić 2,2 mln zł zawnioskowane przez wojewodę na usuwanie skutków powodzi.Pod koniec lutego wojewoda Chomycz ma spotkać się z Jerzym Millerem, Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przekaże kolejne środki na usuwanie skutków powodzi z 2010 i częściowo 2009 roku.

W drugiej części spotkania o możliwościach rozwoju powiatu dyskutowali z gośćmi wójtowie i burmistrzowie lubaczowskich gmin.

Źródło: Twoje Radio Lubaczów, radio.lubaczow.pl12 komentarze

  1. hehe. Zacznijcie się uczyć to robote sobie znajdziecie – filozofowie z lubaczowskiego parku. Ludzie którzy pracuja w urzedzie(większość co nie znaczy wszyscy) maja wyższe wyksztalcenie. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście sami spróbowali. Więc skonczcie te wasze wywody, bo wypowiedzi wasze niskich lotów – niczym jaskółki przed deszczem.

  2. Znalazł się światły i wykształcony człowiek. Dzisiaj studia może skończyć każdy głupek. Wykształcenie nie wystarczy żeby podjąć prace w tutejszych urzędach. Trzeba mieć znajomości albo być członkiem PSL.

    Poza tym naucz się używać polskich liter takich jak: ą, ę. wykształcony inaczej na tropie yeti.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here