Buntownicza R.U.T.A., dzika Kocirba, niepowtarzalne Studium Instrumentów Etnicznych i wiele innych zespołów zagrało na tegorocznym festiwalu "Folkowisko" w Gorajcu. Goście imprezy słuchali opowieści, oglądali filmy i wzięli udział w rajdach, warsztatach oraz innych atrakcjach. Motywem przewodnim tegorocznego Folkowiska była kultura chłopska, która łączyła zamieszkujących pogranicze Polaków, Ukraińców i Żydów.
W piątek rozpoczyna się Festiwal Folkowisko w Gorajcu koło Cieszanowa. To spotkanie i święto osób interesujących się wielokulturowością i ludową tradycją, ale także muzyką i teatrem. Mottem przewodnim tegorocznego Folkowiska jest kultura chłopska. Na scenie nie zabraknie zarówno folkowych gwiazd, takich jak R.U.T.A., Kocirba czy Żmije, ale pojawią się także inni artyści, jak choćby jazzowy Quadrant. Impreza potrwa przez trzy dni.
W Gorajcu na Roztoczu powstał pierwszy polski lip-dub do muzyki folk. Członkowie Stowarzyszenia Folkowisko wybrali wiejskie plenery dla stworzenia fanowskiego teledysku, kręconego jednym ujęciem, w którym aktorzy imitują śpiew.