Szkoła w Horyńcu-Zdroju z grantem od Fundacji PGNiG

450-lecie Oleszyc
Podobne wpisy

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju znalazł się w gronie placówek, które otrzymały dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu „Kierunek Muzeum”. Dzięki pozyskanym środkom uczniowie wezmą udział w wycieczce edukacyjnej śladami historii przemysłu naftowego.

Program „Kierunek Muzeum”, zainaugurowany w listopadzie 2025 roku przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Choć pierwotnie planowano nagrodzić jedynie 60 projektów, wysoki poziom wniosków skłonił organizatorów do zwiększenia budżetu z 600 tys. złotych do aż 1,4 mln złotych. Ostatecznie granty trafiły do 147 szkół, a wśród zwycięzców jest ZSiPO w Horyńcu-Zdroju.

Głównym celem wyjazdu organizowanego przez szkołę z Horyńca-Zdroju będzie zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. To właśnie tam uczniowie będą mogli z bliska poznać techniki wydobycia oraz historię polskiego „czarnego złota” w miejscu, gdzie narodził się światowy przemysł naftowy. Program kładzie duży nacisk na rozwijanie zainteresowań nauką, techniką oraz historią polskiej energetyki.

Przyznane dofinansowanie pokryje kluczowe koszty wyjazdu. Środki z grantu szkoła może przeznaczyć na transport, zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie oraz opiekę profesjonalnych przewodników.

Sukces Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju jest dowodem na duże zaangażowanie kadry pedagogicznej w tworzenie ciekawych i wartościowych projektów edukacyjnych, które pozwalają młodzieży poszerzać horyzonty poza murami szkolnych klas.

zostaw odpowiedź
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

450-lecie Oleszyc
Zobacz pełny kalendarz
Nasz patronat
Często czytane