Strefa Płatnego Parkowania w Lubaczowie po raz kolejny zakończyła rok z dodatnim wynikiem finansowym. W 2024 roku odnotowano wzrost po stronie dochodów, ale większe były także koszty jej funkcjonowania.
Strefa Płatnego Parkowania (SPP) w Lubaczowie w 2024 roku wygenerowała łączne dochody na poziomie 128 863,11 zł, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu do roku 2023, kiedy to wpływy wyniosły 126 997,20 zł. Największe wpływy ponownie odnotowano z biletów parkingowych przy lubaczowskim Rynku – 72 859,43 zł, co stanowi ponad połowę całkowitych dochodów.
W zestawieniu rocznym wpływy z poszczególnych lokalizacji przedstawiają się następująco:
ul. Rynek – 72 859,43 zł,
ul. Piłsudskiego – 29 365,51 zł,
ul. Legionów – 21 942,40 zł,
z abonamentów – 1 235,77 zł,
z opłat dodatkowych – 3 460,00 zł.
Na uwagę zasługuje wzrost wpływów z abonamentów oraz opłat dodatkowych – te drugie ponad dwukrotnie wyższe niż w roku 2023.
Koszty funkcjonowania SPP w 2024 roku wyniosły 93 210,38 zł, co również oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku (89 182,91 zł).
Jak co roku, wydatki obejmowały przede wszystkim wynagrodzenie kontrolera SPP oraz zakup materiałów eksploatacyjnych do parkomatów, takich jak papier do drukarek, toner, a także koszty obsługi terminali płatniczych – informuje Zastępca Burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki.
Zysk z funkcjonowania strefy w 2024 roku wyniósł 35 652,73 zł, co oznacza utrzymanie trendu dodatniego bilansu finansowego.
Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania działa w Lubaczowie od 2017 roku. Początkowo objęła ulice Legionów i Piłsudskiego, a w grudniu 2020 roku rozszerzono ją na Rynek. Od samego początku projekt cieszył się przychylnością mieszkańców i przynosił zyski.
Jest szansa, że miejska kasa w najbliższych latach jeszcze bardziej wzbogaci się o przychody z opłat parkingowych, bo w planach władz jest zwiększenie płatnych miejsc, m.in. na parkingu przy Miejskim Domu Kultury:







Brawo Wy! A smród spalin samochodowych w koło rynku nikt nie bierze pod uwagę. Zaczyna się ciepło robić, będzie gdzie pospacerować, odpocząć i loda polizać, no i pooddychać świeżym powietrzem.
Śmiem wysunąć tezę ze miasto całe g…. na tym zarabia ,ale wszyscy inni związani z obsługą parkometrów już tak!!!!
będzie z czego podwyżki dla urzędasów zrobić, a wy ludzie dalej płaćcie haracz we własnym mieście, to wstyd i skandal aby nie można było normalnie zaparkować auta i pójść pozałatwiać spraw lub na zakupy, bo urzędasy dla siebie bezpłatne parkingi porobili a reszta hołoty niech płaci haracz jak chce zaparkować takie to rządy mamy ówczesnej władzy lubaczowskiej.
Tak Ci szkoda złotówki czy dwóch, jak raz na jakiś czas przyjedziesz do centrum na zakupy czy do urzędu? To jest bat na tych co stawiali samochód rano, szli do pracy i zwalniali miejsce parkingowe po południu, jak już nikomu nie było ono potrzebne. To przed wprowadzeniem płatnych stref nie można było normalnie zaparkować auta i pójść pozałatwiać spraw lub na zakupy, bo ciągle wszystko było zajęte, teraz jest luźniej, nie trzeba jeździć w kółko aż się coś zwolni.
Zysk z funkcjonowania strefy w 2024 roku wyniósł 35 652,73 zł, to około 3000 miesięcznie, urzędasów miejskich nie wiem ilu jest, powiedzmy, że 100, czyli mieliby gigantyczną podwyżkę o 30 złotych.
A jakie ty możesz mieć sprawy do załatwienia? nie masz żony, dzieci. Mamusia pod nosek da rosołek. Ty akurat pieszo się możesz przejść nic ci się nie stanie.
Dawno nie obrzucałeś się błotem z AntyPiSem, brakowało Ci tego, co nie? A może to ten podszywający się Babinicz? Nie, chyba ten prawdziwy, typowy dla niego komentarz, przekonanie że Osioł i AntyPiS to ta sama osoba i że posiadanie żony i dzieci czyni lepszym.
a co to ma do rzeczy czy ktoś ma żonę czy dzieci?! ludzie to nie średniowiecza,każdy żyje jak chce nie każdy może założyć rodzinę,przykładowo nie ma pieniędzy, wyglądu,samochodu,znajomości,domu no albo stan zdrowia na to nie pozwala. różnie bywa. nie krytykujmy innych
Zapomniałeś jeszcze dodać, że może być homoseksualistą co jest oczywiście sprawą normalną.
Do Babinicza. Strasznie Cię boli ten temat. Dla Ciebie to raczej nie „może być” tylko „jest” homoseksualistą 🙂 Trzeba było jeszcze dodać, jak to już kiedyś pisałeś, że Twoje dzieci będą się musiały składać na jego/ich emerytury 🙂 Pamiętaj, że oni dzieci nie mają (póki co, może kiedyś będą mogli kupować na targach od biednych ukraińskich surygatek 🙂 ) a dokładają się do na przykład 800+ dla Twoich i innych dzieci. Jednym słowem to tacy sami ludzie, członkowie społeczeństwa (oprócz tych walczących, epatujących, promujących itp.) jak tacy prawdziwi, prawi, sprawiedliwi, jedynie słuszni, patrioci jak Ty.
Wyjechałeś kiedykolwiek poza Lubaczów? W każdym mieście są płatne parkingi z tym że takich jak ty wozem konnym nie wpuszczają
możesz wskazać te darmowe parkingi dla urzędasów, chętnie skorzystam
Wiesz analfabeto co znaczy „ówczesnej”? Może nie używaj słów, których nie rozumiesz. Poza tym, ten złośliwy słowotok, którym nas uraczyłeś, świadczy o poważnych problemach emocjonalnych. Ojciec cię lał, w szkole cię nie lubili?