Na rynku wydawniczym zadebiutowała kolejna książka Barbary Janczury zatytułowana „Wspomnienia Sybiraków. Terenowe Koło Związku Sybiraków w Lubaczowie”. Jest to poruszająca publikacja, która ukazuje bolesne losy Sybiraków – Polaków zesłanych na Syberię. Historie tych ludzi, opowiedziane z perspektywy zarówno dorosłych, jak i dzieci zesłańców, przesiąknięte są cierpieniem, które pozostaje niezapomniane.
Autorka w swojej książce oddaje głos świadkom historii, umożliwiając czytelnikom zrozumienie dramatów, jakie rozgrywały się na dalekiej Syberii. Publikacja ta, wzbogacona licznymi zdjęciami i ilustracjami, jest nie tylko świadectwem minionych czasów, ale również hołdem dla męczenników zesłania oraz ważnym przesłaniem dla współczesnych pokoleń Polaków.
Barbara Janczura nie jest debiutantką w tej tematyce. Od lat zgłębia losy Sybiraków i wielokrotnie podejmowała ten temat w swoich wcześniejszych publikacjach. Jej twórczość obejmuje m.in. takie tytuły jak: „Ponury cień Sybiru. Wspomnienia z zesłania” (2019), „Cierniowym szlakiem. Z piekła Kołymy do Armii Andersa” (2021) oraz „Sybiracy. Historia Koła Związku Sybiraków w Lubaczowie” (2022). W 2024 roku na półki księgarskie trafiły także książki „Z Kazachstanu i Kołymy do Armii Andersa” oraz najnowsze „Wspomnienia Sybiraków”.
Oprócz literatury dotyczącej losów Sybiraków, Janczura jest również autorką tomików poetyckich oraz poradnika kulinarnego dla chorych na glejaka, pt. „Glejak. Kulinarne inspiracje”.
Barbara Janczura samodzielnie opracowuje wszystkie swoje książki i, co szczególnie warte uwagi, rezygnuje z wynagrodzenia autorskiego, przekazując czytelnikom możliwość zamówienia jej publikacji na żądanie, za pośrednictwem wydawnictwa „Ridero”. To świadczy o jej pasji i oddaniu nie tylko literaturze, ale również ważnym wartościom historycznym, które jej prace starają się pielęgnować i upamiętniać.
Zapraszamy do lektury tej poruszającej książki, która przybliża trudne losy Polaków na Syberii, nie pozwalając zapomnieć o ich ofierze.
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!