Dobiegają końca prace związane z budową nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 867 na rzece Sołotwie w Baszni Dolnej. Wartość inwestycji to nieco ponad 5 mln zł.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przetarg na to zadanie rozstrzygnął w listopadzie ubiegłego roku. Nowy most buduje firma Strabag Sp. z o. o. Wartość zadania pn. „Budowa nowego mostu przez rzekę Sołotwa wraz z rozbiórką istniejącego mostu oraz budowa i rozbiórka mostu tymczasowego wraz z objazdem tymczasowym w ramach Rozbudowy drogi wojewódzkiej 867” to 5 066 298,09.

Główna konstrukcja nowego mostu jest już gotowa, wykonawca wykonuje obecnie prace związane z podbudową i nową nawierzchnią drogi oraz odpowiednim zagospodarowaniem terenu. W związku z tym, na tym odcinku drogi ruch pojazdów regulowany jest sygnalizacją świetlną i mogą występować utrudnienia w ruchu.

Przypomnijmy, że niedawno zakończył się remont tej samej drogi wojewódzkiej na odcinku Basznia Dolna (skrzyżowanie z ul. Jana III Sobieskiego) – Podemszczyzna, a na ukończeniu są także prace na odcinku Podemszczyzna – Horyniec-Zdrój.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here