Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie rozstrzygnął przetarg na budowę nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 867 na rzece Sołotwie w Baszni Dolnej. Inwestycja kosztować będzie nieco ponad 5 mln zł.

Firma Strabag Sp. z o. o. z Pruszkowa wybuduje nowy most i odcinek jezdni w ciągu drogi wojewódzkiej nr 867 w miejscowości Baszni Dolna w gminie Lubaczów. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wyłonił wykonawcę w przetargu pn. „Budowa nowego mostu przez rzekę Sołotwa wraz z rozbiórką istniejącego mostu oraz budowa i rozbiórka mostu tymczasowego wraz z objazdem tymczasowym w ramach Rozbudowy drogi wojewódzkiej 867”. Oferty w tym postępowaniu złożyło aż 11 podmiotów, a ich ceny wahały się od 5 066 298,09 (wybrana oferta firmy Strabag) do 9 011 795,82 zł (oferta firmy Probudowa z Wrocławia).

Przedmiotem całego zamówienia jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa – Wola Mołodycka – Oleszyce – Lubaczów – Podemszczyzna – Werchrata – Hrebenne na odcinku od km ok. 45+621,43 do km ok. 45+918,12 wraz z budową nowego mostu przez rzekę Sołotwa oraz budowa i przebudowa niezbędnej infrastruktury, budowli i urządzeń budowlanych.

Prace powinny zostać wykonane w ciągu 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że zakończył się już remont tej samej drogi wojewódzkiej na odcinku Lubaczów – Basznia Dolna (skrzyżowanie z ul. Szkolną), a obecnie trwają prace na odcinku Basznia Dolna (skrzyżowanie z ul. Jana III Sobieskiego) – Podemszczyzna.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here