Dziś (07.07) mieszkańcy Oleszyc udają się do urn wyborczych, aby wziąć udział w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej. Wybory te odbywają się w okręgu nr 4, gdzie konieczne jest wyłonienie nowego przedstawiciela.

Wybory uzupełniające są wynikiem wakatu, który powstał w Radzie Miejskiej z powodu wyboru Michała Jabłońskiego na Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce. Komisarz Wyborczy w Przemyślu, na podstawie postanowienia nr 497/2024 z dnia 25 kwietnia 2024 roku, stwierdził wygaśnięcie jego mandatu z dniem 21 kwietnia 2024 roku. Radny, którego mandat wygasł, został wybrany do Rady Miejskiej w Oleszycach w okręgu wyborczym nr 4 z listy nr 14 – Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój Gminy Oleszyce. Teraz w tym okręgu (ulice: Generała Bema, Kościuszki, Jarosławska, Mickiewicza, Spokojna, Wiejska, Generała Kustronia, Stare Oleszyce ulice: Ogrodowa i gen. Józefa Kustronia, Graniczna) wybierają nowego radnego.

Na liście kandydatów na radnych znaleźli się:

  1. 1. KNAP Paweł Michał – zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROZWÓJ MIASTA I GMINY OLESZYCE.
  2. 2. LECHOWICZ MARIA – zgłoszona KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA OBYWATELSKA.

Lokal wyborczy, mieszczący się przy ul. Mickiewicza 1 w Oleszycach (sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej) będzie otwarty do godziny 21:00.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here