Fot. Robert Kryla

W miniony weekend mieszkańcy Lubaczowa mieli okazję uczestniczyć w obchodach swojego święta. Dni Lubaczowa trwały od 14 do 16 czerwca. Wydarzenia przebiegały pod hasłem „Dynamicznie i Muzycznie – zawsze z sercem” i zawierały wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów.

Pierwszy dzień obchodów rozpoczął się od Biegu Orląt – III Lubaczowskiego Biegu ku Pamięci Obrońców Lwowa, który odbył się w Lesie Niwki. Następnie na rynku ruszyły Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków, występy uczniów miejscowych szkół podstawowych, koncert chóru Karolus i solistów Zespołu Placówek im. Jana Pawła II oraz pokazy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zabrakło także stoiska kulinarnego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi zorganizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Krwinka”. Odbył się także Pokaz 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Następnie, o godz. 13.30 rozpoczęły się koncerty zespołów młodzieżowych. Zagrał Aquarius i Studio Piosenki. Fitness Klub „Batuka” wystąpił z pokazem zumby, a prezentacje taneczne dzieci i pokaz tańca latino solo zaprezentowała Szkoła Tańca „Fantazja”. O godz. 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorami „Jednodniówki”. O godz. 20.00 w Państwowej Szkole Muzycznej pojawiła się pierwsza gwiazda Dni Lubaczowa – Mietek Szcześniak, któremu towarzyszył Krzysztof Herdzin Trio. Zaprezentowali utwory z płyty „Songs From Yesterday”. O godz. 21.00 w Rynku wyświetlone zostało Kino pod Gwiazdami. Bajką „Urwis” zakończono pierwszy dzień Dni Lubaczowa.

Drugiego dnia organizatorzy przygotowali wiele atrakcji sportowych, jak Turniej Siatkówki, zawody biegowe, Mistrzostwa Powiatowe w Piłce Nożnej czy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci. Na Rynku odbywały się Warsztaty Rękodzielnicze oraz koncerty zespołów muzycznych. Wystąpili Duet Saksofonowy Państwowej Szkoły Muzycznej, Zespół Gitarowy GAMA, Aquarius, Fanwaz, Kashmir i Wolna Przestrzeń Muzyczna. Wieczorem obejrzeć można było pokazowy trening kick-boxingu, a na scenie pojawiły się gwiazdy – Mesajah i Konstelacje.

Ostatni dzień Dni Lubaczowa również obfitował w atrakcje sportowe, takie jak Halowy Turniej Siatkówki Kobiet, Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn, Turniej Piłki Nożnej dla dzieci FA Lubaczów i Turniej Tenisa Ziemnego. Na miejskiej pływalni odbyło się wiele atrakcji związanych z wodnymi zabawami. W ramach Wariacji na Aquasferze odbył się Maraton Pływacki, Wyścig z Makaronami, konkursy dla dzieci, rodzinne zabawy i konkurencje oraz rozegrano mecz piłki wodnej. Po południu na rynku ruszył Ogródek Gastro, gdzie można było obejrzeć mecz Polska-Holandia. Wieczór zakończył się potańcówką dla seniorów prowadzoną przez Kapelę Biesiadną „Braciaki”. Natomiast gwiazdy wieczoru – Get Break oraz Max & Eryk – zakończyły trzydniowe obchody Dni Lubaczowa.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Choć występ Mietka Szcześniaka cieszył się dużym zainteresowaniem, wiele osób nie mogło wziąć w nim udziału z powodu problemów z dostępnością wejściówek. Niestety, informacja o konieczności posiadania bezpłatnych wejściówek nie była jasno przedstawiona na głównym plakacie, a jedynie małym druczkiem na oddzielnym plakacie, co spowodowało, że wielu mieszkańców nie miało o niej pojęcia. W rezultacie wejściówki szybko zostały rozdane wśród urzędników Urzędów w Lubaczowie, co rodzi pytania o transparentność i uczciwość całego procesu dystrybucji. Taka sytuacja budzi wątpliwości co do równego traktowania wszystkich mieszkańców i wymaga poprawy komunikacji w przyszłości.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here