We wtorek (11.06) w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu odbyło się ślubowanie 31 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej KAS.  

W uroczystej zbiórce wzięła udział kadra kierownicza, na czele z Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Krzysztofem Basakiem. Wśród ślubujących funkcjonariuszy jest 18 kobiet i 13 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl-Medyka.

Nowo przyjęci funkcjonariusze mają za sobą wieloetapowy proces rekrutacji, na który składały się m.in.: testy wiedzy, sprawności i kompetencji, rozmowa kwalifikacyjna oraz badanie zdolności psychicznej i fizycznej do pełnienia służby.

Wraz z wstąpieniem w szeregi podkarpackiej KAS, rozpoczynają dwuletni okres służby przygotowawczej. To czas intensywnej nauki i praktycznego przygotowania do wykonywania obowiązków służbowych pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy – opiekunów.

W strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pełni służbę ponad 1,3 tys. funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej.

Galeria zdjęć, fot. KAS.

elubaczow.com, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here