Dziś (27.05) rano Nadleśnictwo Oleszyce otrzymało zawiadomienie o palącej się leśnej wiacie na ścieżce edukacyjno-turystycznej „Na Laszce”. Wiele wskazuje na to, że było to umyśle podpalenie.

Leśnicy z Oleszyc szacują straty, które powstały w wyniku porannego pożaru leśnej wiaty na ścieżce edukacyjno-turystycznej „Na Laszce”. Wstępne oględziny wskazują na to, że doszło tu do umyślnego podpalenia drewnianej infrastruktury. W wyniku zdarzenia ucierpiała wiata oraz ławki, które była kluczowym punktem wypoczynkowym dla rowerzystów, turystów i dzieci przyjeżdżających na wycieczki i zajęcia edukacyjne.

Ostatnia wycieczka z leśnej infrastruktury korzystała kilka dni temu:

Tylko szybka reakcja służb sprawiła, że pożar się nie rozprzestrzenił. Leśnicy mówią, że to akt skrajnej nieodpowiedzialności i głupoty, który mógł doprowadzić do ogromnego pożaru w suchych warunkach panujących w lesie. W obliczu suszy, każde źródło ognia stanowi poważne zagrożenie dla ekosystemu leśnego oraz życia ludzi i zwierząt.

Leśnicy podkreślają, że wszystkie obiekty turystyczne i edukacyjne są dostępne dla mieszkańców i turystów, a Nadleśnictwo Oleszyce dokłada wszelkich starań, aby były one odpowiednio przygotowane i bezpieczne. Na terenach rekreacyjnych znajdują się specjalnie wyznaczone paleniska, aby każdy mógł bezpiecznie korzystać z uroków natury. Leśnicy apelują także do wszystkich odwiedzających o szanowanie tych miejsc i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć, fot. Nadleśnictwo Oleszyce.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Trochę dziwna pora na umyślne podpalanie klocka we wiacie tj. poniedziałek rano. Może dzień wcześniej ktoś tam palił ognisko jak trzeba…zaprószył ogień i się tliło do poniedziałku. taki tam wydumany możliwy scenariusz.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here