W Lubaczowie trwa wymiana oświetlenia ulicznego, która przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców i środowiska. Dzięki tej inwestycji nastąpi istotne ograniczenie zużycia energii.

W ramach prac wymieniane są oprawy oświetleniowe i słupy na słupy kompozytowe, a także zainstalowano panele fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej (Urząd Miejski, Miejski Dom Kultury i Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej). Wartość tej inwestycji wynosi blisko 1,6 mln zł. Wykonawcą zadania jest Zakład Instalacji Elektrycznych Piotr Magoń. Zadanie to uzyskało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 3 PGR.

Warto podkreślić, że miasto Lubaczów otrzymało także wsparcie finansowe w wysokości 497 040 zł na zadanie „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Lubaczowie – etap III” w ramach rządowego programu „Rozświetlamy Polskę”.

Dzięki tym inwestycjom miasto będzie mogło korzystać z bardziej efektywnego i ekologicznego oświetlenia ulicznego, co przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz ochrony środowiska naturalnego.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here