We wtorek (07.05) w poszczególnych miejscowościach naszego regionu odbędą się inauguracyjne sesje rad. Termin ten został wyznaczony przez Komisarza Wyborczego w Przemyślu.

W czasie sesji radni złożą uroczyste ślubowanie, potwierdzając swoją lojalność wobec mieszkańców oraz przyrzekając sumienne i uczciwe pełnienie powierzonych im obowiązków. Kolejnym punktem obrad będzie wybór przewodniczących oraz wiceprzewodniczących rad. Ustalony może również zostać skład osobowy poszczególnych komisji, które będą odpowiedzialne za analizę i przygotowywanie decyzji w konkretnych obszarach działalności samorządu.

Inauguracja sesji rady miejskiej to ważne wydarzenie, które otwiera nowy rozdział w działalności samorządu. Radni mają przed sobą wiele wyzwań i projektów do realizacji, dlatego istotne jest, aby rozpoczęli swoją kadencję skupieni na potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców oraz dążąc do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Lubaczowie rozpocznie się o godzinie 11:00. O tej samej porze zbiorze się także Rada Miejska w Lubaczowie. Wcześniej, bo o godz. 8:00 obrady rozpocznie Rada Gminy Lubaczów.

Bardziej oczekiwane sesje odbędą się w Oleszycach i w Narolu. W ich trakcie ślubować będą nowi włodarze – Michał Jabłoński i Arkadiusz Mroczek. W Oleszycach sesja rozpocznie się o godzinie 10:00, a w Narolu o godz. 15:00

W pozostałych gminach – w Starym Dzikowie sesja startuje o godz. 9:00, w Wielkich Oczach o godz. 10:00, w Cieszanowie o godz. 12:00, a w Horyńcu-Zdroju o godz. 13:00.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here