O fotel burmistrza Oleszyc na nową kadencję walczy trzech kandydatów. Oprócz dotychczasowego włodarza Andrzeja Gryniewicza, to Mariusz Obirek i Michał Jabłoński.

Kampania wyborcza przed niedzielnym głosowaniem dobiega końca. Mieszkańcy gminy Oleszyce wybierając burmistrza na nową kadencję będą mieli trzy możliwości. Pierwszą z nich jest rządzący gminą od 2010 roku Andrzej Gryniewicz. Obejmując wtedy urząd mówił, że chce by „był on bardziej przyjazny mieszkańcom i efektywny”. Podkreślał również wagę ścisłej współpracy z samorządem powiatowym i wojewódzkim oraz pozyskiwania środków zewnętrznych. Starając się o reelekcję w 2018 roku wyborcy ponownie obdarzyli go zaufaniem, choć wynik 54,8 % zdobytych głosów (kontrkandydatem był Stanisław Babula z KW PiS) po pierwszej kadencji, nie wydawał się być imponujący. Burmistrz Gryniewicz zdecydował się ponownie kandydować, a przed nim jeszcze trudniejszy bój. Obserwując kampanię wyborczą w gminie Oleszyce, zauważyć można, że stawia on na jej tradycyjne formy, bo jego banerów czy aktywności w Internecie i mediach społecznościowych trudno zauważyć.

Całkowicie odmienną aktywnością wykazują się natomiast jego konkurencji. Najbardziej widoczny jest Mariusz Obirek. To 49-letni przedsiębiorca, który startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Lepsze Jutro. W jego ocenie ostatnie lata w gminie Oleszyce pozostawiają wiele do życzenia. Jak pisze, „nie zgadza na tak słaby i powolny rozwój Oleszyc”. Uważa, że „gminę stać zdecydowanie na więcej”. Swój „Plan na lepsze jutro” zamieścił na stronie internetowej mariuszobirek.pl, a opiera się on na kilkunastu głównych filarach. Obirek aktywnie komunikuje się z wyborcami w swoich mediach społecznościowych, w których prezentuje kandydatów na radnych ze swojego komitetu i regularne publikuje filmy dotyczące różnych kwestii związanych z samorządem i problemami mieszkańców.

Przez ostatnie tygodnie spotykałem się z Państwem i rozmawiałem, bo to właśnie dialog z mieszkańcami Naszej Gminy pozwala mi poznać Państwa problemy. Chcę, by władza samorządowa była uczciwa, działała w interesie obywateli, kierowała się prawem i przede wszystkim była otwarta dla mieszkańców. Obiecuję pełne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów – czytamy w treści jednego z ostatnich postów.

Podobną aktywnością wykazuje się najmłodszy z kandydatów. To 36-letni Michał Jabłoński, którego wspierają kandydaci ubiegający się o mandaty w Radzie Miejskiej w Oleszycach. Ze strony internetowej KKW Rozwój Gminy Oleszyce dowiadujemy się, że kandydat ma wykształcenie wyższe o kierunku teleinformatycznym, a zawodowo od lat jestem związany z branżą informatyczną. Pracował także w sektorze finansowym, administracji publicznej i mediach. Na stronie znajdziemy ponadto „pomysły na dynamiczny Rozwój Gminy Oleszyce”, czyli „program oparty na rozmowach z Mieszkańcami Gminy”. Jabłoński także krytycznie wypowiada się na temat obecnych władz.

Od kilku lat widzę, że skuteczna formuła zarządzania, rozwiązywania – często błahych – problemów czy pozyskiwania środków zewnętrznych, wyczerpała się. Okazje do podnoszenia jakości życia w Naszej Gminie – uciekły – czytamy.

Ten kandydat także jest aktywny w mediach społecznościowych. Na jego kanele właśnie pojawił się film, w którym zachęca on do uczestnictwa w wyborach i głosowania na kandydatów ze swojego komitetu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here