Oleszyce: Andrzej Gryniewicz oficjalnie burmistrzem

2

fot. radio.lubaczow.pl

Od wtorku 14. grudnia burmistrzem miasta i gminy jest Andrzej Gryniewicz. Jego poprzedniczka Maria Janowska-Placek urzędowała w fotelu burmistrza nieprzerwanie przez 12 lat.

Zaprzysiężenie nowego włodarza gminy odbyło się podczas sesji rady miejskiej. W sesji uczestniczył m.in. starosta lubaczowski Józef Michalik oraz poprzednia burmistrz M. Janowska-Placek, która podziękowała radnym III,IV i V kadencji oraz samorządowcom za współpracę i wsparcie.

-Udowodniliśmy, że dla dobra i rozwoju gminy potrafimy współpracować ze wszystkimi ludźmi chętnymi do działania (…) Kończąc dziś pracę odchodzę w poczuciu dobrze wypełnionej służby – mówiła podczas sesji M.Janowska-Placek.

Po przekazaniu nowo wybranemu burmistrzowi Andrzejowi Gryniewiczowi dokumentu o wyborze na stanowisko burmistrza, złożył on ślubowanie i wygłosił krótką przemowę.

– Najpierw muszę przeanalizować projekt budżetu, należy też zamknąć do końca roku kilka inwestycji. Moim marzeniem jest zmiana samego urzędu, ale nie o redukcje kadrowe tu chodzi. Chciałbym, żeby był bardziej przyjazny mieszkańcom i efektywny. Ważna będzie dla mnie ścisła współpraca z samorządem powiatowym i wojewódzkim, pozyskiwanie środków z zewnątrz. Będę chciał wzmocnić bazę sportową i kulturalną w gminie, powołać centrum kultury do realizacji tych zadań, zająć się infrastrukturą techniczną – mówił w przerwie sesji o swoich pierwszych decyzjach i wizji gminy w przyszłości A. Gryniewicz.

Źródło: Twoje Radio Lubaczów, www.radio.lubaczow.pl

Materiał video z uroczystej sesji na www.lubaczow.tv


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here