W czwartkowe (28.03) popołudnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie realizacji inwestycji pn. „Przebudowa / rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku Zapałów-Lipina”. Nie zabrakło symbolicznego wbicia łopat.

Przypomnijmy, że prace związane z generalnym remontem drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku Zapałów – Lipina rozpoczęły się już jakiś czas temu i w związku z tym kierowcy musza liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej związanej z rozpoczęciem tej inwestycji, podkreślano jednak wielokrotnie, że warto przetrwać ten czas, bo ta droga jest dla nas kluczowa.

Jesteśmy na budowie bardzo ważnego odcinka drogi, odcinka łączącego Jarosław z powiatem lubaczowskim. Z powiatem, który do niedawna był powiatem niezwykle zaniedbanym pod względem dróg wojewódzkich. (…) To bardzo istotna droga, która łączy dwa powiaty, to droga strategiczna, droga która wymagała przebudowy od wielu, wielu lat – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Podziękowania za realizację nie tylko tej inwestycji w kierunku Zarządu Województwa Podkarpackiego skierowała m.in. Poseł na Sejm Teresa Pamuła, która podkreślała, że większość odcinków dróg wojewódzkich na naszym terenie jest już wyremontowana lub w trakcie modernizacji, a niewielkie pozostałe odcinki także „doczekają się odpowiedniej nawierzchni”.

Zadowolenia z modernizacji tej drogi nie krył również Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, który zwrócił uwagę, że największym problemem związanym z wykluczeniem komunikacyjny powiatu były właśnie drogi wojewódzkie, które „praktycznie wszystkie ulegały już degradacji i gdyby nie te inwestycje, które były podjęte w tej kadencji, to naprawdę byłoby trudno do nas dojechać”.

W ramach inwestycji, którą dziś uroczyście zainaugurowano, gruntownie wyremontowany zostanie odcinek drogi o długości ponad 7,5 km. Roboty budowlane będą polegały na m.in. na poszerzeniu jezdni do 7 m oraz wykonaniu wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni. Parametry techniczne i użytkowe drogi zostaną dostosowane do obowiązujących standardów dla drogi klasy G. W zamach zadania zostanie również przebudowany most na rzece Lubaczówka.

Prace o wartości nieco ponad 39 mln zł prowadzi Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Zadanie jest współfinansowane z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

12 komentarze

  1. Ale jaja, ale cyrk. Dla kogo to przedstawienie, kto za to płaci? W normalnym kraju powinna wejść ekipa remontowa czy tam drogowa i brać się do roboty.
    W tym chlewie z kartonu będzie jeszcze pokropek, przecinanie wstęgi i wyżera dla wybrańców po zakończeniu prac. Niedobrze się robi patrząc na te sceny .

  2. Ci co pluli na Unię, teraz przytulają 220 mln zł na remonty dróg z dofinansowania projektów Unijnych, i robią sobie zdjęcie „…jacy to my fajni dla narodu jesteśmy…” bo Wam mieszkańcy powiatu, drogę naprawimy. Szkoda, że kasa zamiast do Torunia, nie poszła przez te 7 lat na remonty takich właśnie dróg. Szkoda tej zmarnowanej kupki ziemi, żeby „dostojnie” wbić łopatę.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here