Kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 865 relacji Oleszyce – Jarosław muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Na trzech odcinkach drogi pomiędzy miejscowościami Lipina i Zapałów wprowadzono ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną.

Utrudnienia w ruchu spowodowane są rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z gruntowną przebudową tego odcinka drogi wojewódzkiej. Inwestycję realizuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach zadania pn. „Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku od m. Zapałów do m. Oleszyce (Etap II Zapałów-Lipina)”. W jej ramach gruntownie wyremontowany zostanie odcinek drogi o długości ponad 7,5 km. Roboty budowlane będą polegały na m.in. na poszerzeniu jezdni do 7 m oraz wykonaniu wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni. Parametry techniczne i użytkowe drogi zostaną dostosowane do obowiązujących standardów dla drogi klasy G. W zamach zadania zostanie również przebudowany most na rzece Lubaczówka.

Prace o wartości nieco ponad 39 mln zł prowadzi Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA z Dębicy.

Warto zauważyć, że część kierowców chcąc uniknąć stania w korkach przy sygnalizacji świetlnej, szczególnie w godzinach wzmożonego ruchu, wybiera alternatywną i tylko nieco dłuższą trasę dojazdu do Jarosławia, przez miejscowości Stare Sioło – Radawa – Wiązownica – Szówsko.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here