Na tę wiadomości mieszkańcy Lubaczowa i okolic czekali bardzo długo. Dobiegły końca prace przy realizacji projektu „Budowa i modernizacja infrastruktury Muzeum Kresów w Lubaczowie wraz z Zespołem Zamkowo-Parkowym”. Od teraz popularnie zwany u nas „stary park” jest już dostępny do odwiedzajacych.

O tym, że „stary park” mógłby być świetnym miejscem do rozmaitych aktywności w naszym mieście mówiło się od wielu lat. Pierwsze realne kroki ku wykorzystaniu tego potencjału pojawiły się w październiku 2021 roku, kiedy to zadanie to uzyskało dofinansowanie w kwocie 4,5 mln zł w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. Pół roku później przeprowadzono przetarg na realizację inwestycji, po czym przystąpiono do prac. Te trwały dość długo, bo wykonanie zadania przeprowadzono w systemie „zaprojektuj – wybuduj”.

Warto było jednak czekać, bo w ramach modernizacji Zespołu Zamkowo-Parkowego, powstały m.in. nowe ciągi pieszo spacerowe i ciąg pieszo-jezdny, altany, mostki i pomosty oraz plac zabaw. Zainstalowano również nowe parkowe oświetlenie, monitoring i ogrodzenie. Zmodernizowano również alejki spacerowe, przy których pojawiły się nowe nasadzenia roślin, a roślinność już istniejąca poddana została odpowiedniej pielęgnacji.

Inwestycję o wartości ponad 5,2 mln zł zrealizowała firma Zakład Instalacyjny Wod.-Kan. C.O. i Gaz Jan Szyk. Poniżej możecie zobaczyć efekty wielomiesięcznych prac. Do osobistego sprawdzenia nowego oblicza Zespołu Zamkowo-Parkowego zachęcał dziś podczas sesji Rady Powiatu starosta lubaczowski Zenon Swatek.

Obiekt jest dostępny dla odwiedzających w godz. 7:30 – 21:00.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here