W minioną środę (20.03) hala sportowa MOSiR w Mielcu stała się areną zmagania strażaków z całego województwa podkarpackiego podczas finału XXV Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Futsalu. W zawodach szóste miejsce zajęła reprezentacja KP PSP w Lubaczowie.

W turnieju udział wzięło 6 reprezentacji z komend miejskich i powiatowych PSP, reprezentujących miasta i regiony województwa podkarpackiego. Oprócz drużyny KP PSP Lubaczów, na parkiecie zmierzyły się także zespoły z KP PSP Brzozów, KP PSP Leżajsk, KP PSP Ustrzyki Dolne, KM PSP Rzeszów i KP PSP Mielec, który był gospodarzem turnieju.

Po zaciętych rozgrywkach finałowych ustalono końcowe wyniki. Na najwyższym podium stanęła drużyna KP PSP Leżajsk, zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła KM PSP Rzeszów, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna KP PSP Mielec. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: KP PSP Ustrzyki Dolne (4. miejsce), KP PSP Brzozów (5. miejsce) oraz KP PSP w Lubaczowie, które zaprezentowało się z honorem, zdobywając 6. miejsce.

Warto podkreślić, że pomimo zajęcia 6. miejsca, drużyna KP PSP Lubaczów wcześniej musiała wywalczyć awans do tego turnieju gromiąc inne zespoły z naszego regionu.